Hazırlanırken vaktinizin çoğunu söz geçiremediğiniz bir türlü şekil veremediğiniz asi saçlarınıza ayırıyorsanız bir de sizler için araştırdığımız pratik çözümleri deneyin!

Saç Kremi Kullanın
Her banyo yaptığınızda şampuan sonrası saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Özellikle kıvırcık veya dalgalı yani kabarmaya meyilli saçlara sahip olan kadınların saç tipine uygun saç kremleri kullanması oldukça önemlidir.

Fön Öncesi
Banyo sonrası kabarmayı önleyen durulama gerektirmeyen saç kremlerini kullanmak kabarık saçlar için idealdir. Diğer bir alternatif de saçlarınızı kuruturken bir miktar köpüğü saçlarınıza sürüp sonrasında fön çektirmektir, farkı göreceksiniz!

Bir Gece Önce Şekil Verin
İşe veya okula giderken kısıtlı olan vaktinizi bir türlü şekil almayan saçlarınıza ayırmaktan sıkıldıysanız bir gece önce duşunuzu alıp ve saç tipinize uygun şekillendirici kremlerden yararlanarak saçınızı ister ense hizasında toplayın isterseniz açık bırakın uyandığınızda sizi yormayacağından emin olabilirsiniz.

Saç Şekillendiriciler
Saç tellerine verdiği zarar tartışılsa da kabarık saçlar için hayat kurtarıcı olan saç şekillendiricileri es geçmek olmaz! Yapmanız gereken ısı koruyucu spreyleri saç tellerinize sıkarak zararı minimum düzeye indirmek sonrasında saçlarınıza iyon özelliği barındıran saç şekillendiricileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

Doç. Dr. İsmail KOÇAK

merhaba doktor bey,benim sormak istediğim soru:Havuza,denize gitmeyi çok seviyorum ve gidiyorumda.Yalnız kulağımda genelde iltihaplanması oluyor,bu yü... devamı