Makyaj! Makyaj kelimesi bile bizi heyecanlandırıyor.

Güzel hissetmek, olmak ve görünmek, bunların hepsi makyajla ilgilidir! Geçici olsa da makyaj güzelliğimize güzellik katar.

Eğer kendinizi geçici olarak değil kalıcı olarak güzelleştirmek isteyen birisiyseniz, işte sizin için bazı faydalı bilgi. Kalıcı makyaj!

Makyajın nasıl kalıcı olabileceği merak mı ediyorsunuz? Evet, modern ve gelişmiş teknolojiyle birlikte bu gerçekten mümkün.

Bu kalıcı makyaj, göz çevresinin, cildin, dudakların ve yüzün renklendirilmesi gibi dövmeye benzer bir yöntemle dermiş katmanını renklendirilmesini içeren kozmetik bir işlem veya teknik olarak tanımlanır. Ayrıca bu yöntemle kaş da yapılabilir. Evet, kaşlarınızı kaybettiyseniz kalıcı makyajla kaşlarınıza tekrar kavuşabilirsiniz. Eğer kırmızı dudaklara sahip olmak istiyorsanız, kalıcı makyajla bunu şimdi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca kaza veya kesik sonucu ortaya çıkan yara izlerinizi bile kapatabilirsiniz. Cildinizdeki beyaz veya siyah pigmentasyondan kurtulabilirsiniz. Bütün bunları ve daha fazlasını cerrahi müdahale olmadan gerçekleştirebilirsiniz.    

Evet, kalıcı makyaj cerrahi bir işlem değildir. Kalıcı makyajda geleneksel veya daha özel dövme makinelerini içeren farklı yöntemler ve makineler kullanılır. Ayrıca aletler kalem veya devir makinesi formunda olabilir. Şaşırdınız mı? İşlem kulağa geldiği kadar basit.

Daha fazlasını mı istiyorsunuz! Çoğumuz elimizde olanla yetinmesini bilmeyiz. Her zaman daha fazlasını isteriz. Bu hiç de kötü değil. Bu kalıcı makyaj istediklerimize sahip olmamamızda bize yardımcı olur.

Mükemmel şekilli kaşlara sahip olmak için kaşlarınızın şeklinin iyice belirginleştirilmesi, kaybolan renginin tekrar geri kazandırılması ve kirpiklerin iyileştirilmesi gerekir. Bunların hepsi göz kalemi işleminin bir parçasıdır. İnce, kalın veya mükemmel yay şeklindeki kaşlara sahip olmak için kararı siz verin. Arzuladığınız görüntüye kavuşmak için bu işlemler yapılırken bir monitörden süreci takip edebilirsiniz.  

Kalıcı makyaj! Adından da anlaşılacağı gibi yapılan bütün değişiklikler kesinlikle kalıcı olacaktır. Eğer kaşlarınıza kalıcı makyaj yaptırırsanız, kaşlarınız ovsanız da, yıkasanız da kaşlarınız bozulmayacaktır.

Kalıcı makyajda dermiş katmanı kalıcı olarak renklendirilir ve ne yaparsanız yapın bu makyaj çıkmaz. Bu yöntem 15 yıl kadar önce başlamıştır, günümüzde başarılı bir teknik olmasına ve bu yöntemi uygulayan kişilerde iyi sonuçlar verdiğinin kanıtlanmasına bağlı, popülerliği giderek artıyor.

Bu nedenle kaybettiğiniz kaşlarınız, iyi görünmeyen kaşlarınız, kaybolmuş dudak renginiz veya kirpiklerinizle ilgili olarak kendinizi kötü hissetmeden önce iki defa düşünün. Kalıcı çözümleri düşünün. Kalıcı makyaj mevcut seçenlerden bir tanesi. Aksi takdirde güzel görünmek için sürekli olarak bazı önerileri takip etmeniz gerekir.  

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı