Eğer 40’lı yaşlardaysanız, aşağıda cilt bakımı için bazı öneriler var. Doğal olarak, yaşlanmayla birlikte cilt değişir ve her zamankinden çok bakım gerektirir.

Eğer doğru cilt uygulamalarını biliyorsanız, bu sizin için bir sorun olmamalıdır. Cilt bakımında çok önemi olan üç sihirli kavram vardır: tedavi türü, cildin rengi ve cildin dokusu.

Bu kavramlar, cildinizin bakımı için uygulanacak işlemlerde göz önüne alınmalıdır. A vitamini, cildiniz için çok önemli bir vitamindir.

Bu vitamin, hücrelerinizdeki kolajeni artırır. Kolajen, cilt için çok önemlidir. Çünkü çizgileri hafifletir ve gözenekleri küçültür.

Kolajen, kırışıkları düzeltmek için de faydalıdır; ayrıca cildi yumuşak hale getirir ve nemlendirir.

Kullanılması gereken şey, kolajen ve yüzde bir retinol içeren bir üründür.

Ev yapımı maskeler ve uygulamalar da faydalıdır. Bu yüzden mümkün olduğu kadar sık sık bunların farklı çeşitlerini deneyin.

Peeling uygulamak da şarttır. Bu yüzden haftada en az iki kere peeling yapmalısınız. 40’lı yaşlardaki kadınlar için, alfa hidroksil asit içeren peeling’in en iyisi olduğu düşünülüyor.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı