kirli saçlara günü kurtaracak hızlı çözümKirli saçlar yeni yıkanmış ve temiz görünebilir ve bunu başarmanın türlü yolları var. Bir uzmana gitmeden size yardımı dokunacak bazı öneriler işte karşınızda. İlk yapılacak şey bir takım saç aksesuarları takmak.

Bunlar kirli saçlarınızı saklayacak ve dikkatleri aksesuara çekecek. Büyük ve parlak bir aksesuar seçin çünkü böyle bir aksesuar saçınızın görünümüne çok yönlü bir hava katacaktır. Kirli saçları saklamanın bir diğer yolu saçlarınızı toplamaktır.

Uzun saçlı kadınlar için fazlasıyla uygundur. Basit bir örgü ya da atkuyruğu işinizi görecektir. Saçların toplanıp şekillendirilmesi mükemmel bir kirli saçları gizleme yoludur. Ve aslında pek çok atkuyruğu saç kirliyken çok daha iyi durur.

Sahip olduğunuz üçüncü seçenek kuru temizleme. Oldukça popüler bir yöntem olup pek çok ünlü tarafından uygulanmaktadır. Kuru bir şampuan kullanıp bunu 5 dakika saçınızda bekletin. Ardından sadece saçınızı tarayın ve bakın o önemli davete hazırlandınız bile.

Uzmanlar kuru temizlemeyi sadece açık renkli ve sarı saçlara sahip olanlara tavsiye ediyor. Saçlarınız koyu renk ise sadece yüksek kaliteli bir kuru temizleme şampuanı kullanmalısınız. Bir başka iyi seçenek bebek pudrası kullanmak. Ama bu da sadece açık ve sarı renk saçlılara uygun.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı