Korkunç ve zararsız bir durum olan selülit, cildinizin portakal kabuğu görünümünü almasına neden olur.

Bugüne kadar hiç kimse selülitin nedenleri konusunda emin olamamıştır; ancak kadın hormonundan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Aslında ergenliğe geçtikten sonra kızların yaklaşık yüzde sekseni selülit geliştirir.

Vücudunuzun hain hormonları ergenlik çağında aktif hale gelir ve yağları, genellikle belden aşağı bölgede olmak üzere, hücreleri genişleterek biriktirir.

Daha sonra lenf sıvısı kademe kademe dokudan geçer ve zayıf dolaşıma yol açarak bölgelerde birikir.

Daha sonra yağ sıkılaşmaya başlar ve katılaşarak yığın haline gelir. Sonuç olarak bu yığınlar deri üzerinde gözle görülür bir hal alır.

Selülitin oluşma nedenleri belirli yaşam şekli faktörlerine bağlı olabilir: Egzersiz eksikliği, alkol ve kafein gibi toksinlerden yüksek seviyede almak vb…

Sağlıklı Bir Yaşam Şekli İçin Çirkin Selülitleri Tedavi Edin

Bunu düşünerek, sağlıklı bir yaşam şekline yön vererek selülitleri tedavi edin ve selüliti tamamen önleyin. Selüliti egzersiz yoluyla da tedavi edebilirsiniz. Egzersizin çeşitli faydaları vardır. Yalnızca kilo dengesi için faydalı değil; aynı zamanda iyi sağlık, yaşam, enerji ve zindelik için de faydalıdır.

Uzun süre oturma sonucunda vücuttaki dolaşım da düşer. Doğrusunu söylemek gerekirse, en inatçı selülit birikimleri tam olarak otururken bacağın sandalyeyle buluştuğu noktada oluşmaktadır; çünkü bu alan dolaşımın kesildiği alandır.

Uyuşuk bir dolaşım, kanın ve lenf sisteminin, sistem çevresine oksijen göndermesini ve toksinlerden arınmasını zorlaştırır. Bu nedenle düzenli egzersiz, bir canlılık, selüliti tedavi etmek için en iyi yöntemdir. Yüzme ve yürüyüş de selülit tedavisinde oldukça etkilidir.

Cilt keseleme ve masaj da, dolaşımı hızlandırarak lenf sistemini temizlediği ve arındırdığı için selülit tedavisinde yardımcı olmaktadır. Bu da, sonuç olarak, vücut hücrelerinde uzun zamandır birikmekte olan selüliti gidermektedir. Cildi keselemek için uzun, tahta saplı fırçaları tercih edin.

Başarılı bir keseleme için, fırçanızı (kesenizi) yukarı doğru ve sert bir şekilde ovalama hareketleriyle kullanmanız gerekmektedir. İşleminize ayak tabanlarınızdan başlayarak kademe kademe vücudunuzun üst kısımlarına doğru çıkın.

Selülite meyilli olan bölgelerle özel olarak ilgilenin. Bu bölgelerdeki kese hareketleri küçük, dairesel bir yol izlemelidir. Aşırı keseleme cildin tahriş olmasına ve kızarmasına neden olabilir.

Kilo kaybetmek ve bol miktarda su tüketmek de selülit tedavisinde yardımcı olmaktadır. Birikmiş toksinler, cilt dokunuzun yenilenmesi için sistemden atılmalıdır. Özellikle karaciğerinizin, vücudunuzdan toksinleri atmaya yardımcı olması için temizlenmeye ihtiyacı vardır.

Bu yöntemlerin yanı sıra, selülitte azalmaya yardımcı olacak çeşitli kremler ve losyonlar da bulunmaktadır.

Selülitin yaygın bir tedavi yolu da ameliyattır. Karın, bacaklar, kollar, sırt, boyun ve yüzün de dahil olduğu vücudun çeşitli bölgelerinde büyük miktarlarda biriken yağlı dokunun giderilmesi için yağ aldırma gibi selülit tedavisi yöntemleri de bulunmaktadır.

Ancak bu işlem selüliti tamamen gidermez. Bunun yanı sıra, yağ aldırmanın riskleri de vardır: size “muhteşem” bir vücut ve ucuz bir tedavi sunmaz.

Bu nedenle, seçim yapmadan önce tüm selülit tedavisi ameliyatları hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Korkunç selülit aynı zamanda iticidir ve kurtulmanın en iyi yolu ondan korunmaktır. Bu nedenle bol bol su için, kan dolaşımınızı düzenli tutmak için egzersiz yapın ve vücudunuzu toksinlerden koruyun.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı