Makyaj Önerileri: Ciltteki Pürüzleri Kolaylıkla Nasıl Kapatabilirsiniz?

Makyaj Önerileri: Ciltteki Pürüzleri Kolaylıkla Nasıl Kapatabilirsiniz?

Ayna karşısında kendimize ne kadar fazla bakarsak yüzümüzde o kadar fazla kusur bulmuyor muyuz?

Emin olun; cildinde dünyanın geri kalanından saklamak ve kapatmak istediği pürüzler, yara izleri ve kızarıklıklar olan sadece siz değilsiniz. Hepimiz bir zamanlar bu sorunlarla karşılaştık!

Arzuladığınız pürüzsüz görünüşe sahip olmak düşündüğünüzden daha kolay. İster inanın ister inanmayın bunu çok fazla para ödemeden de yapabilirsiniz.

Öneri 1: Makyajdan önce her zaman cildinizi temizleyin. Cildinizi temizlediğinizde makyajınızın nasıl daha iyi olduğuna siz de şaşıracaksınız.

Öneri 2: Cildinize makyajdan önce nemlendirici sürün. Bu sayede makyaj uygulamak için daha yumuşak bir cilde sahip olursunuz. Eğer mümkünse güneş koruma faktörlü nemlendiricileri kullanın. Böylece cildinizi güneşten korumuş olursunuz.

Öneri 3: Cildinizdeki kızarıklıkları, çatlayan damarları, hatta yanıkları kapatabilmek için sarı tabanlı kapatıcıları tercih edin.

Öneri 4: Kapatıcınızı her zaman fondöten veya pudradan önce sürün.

Öneri 5: Eğer kırışıklıklarınızı kapatmaya çalışıyorsanız pudradan uzak durun. Pudra kırışıklık bölgelerinde birikir ve kırışıklıklarınızı belirginleştirir.

Öneri 6: Yüzünüzü biraz daha parlak göstermek ve daha genç görünmek için cildinize az miktarsa parıltılı krem, losyon veya pudra sürün.

Öneri 7: Fondöteni bir süngerle hafif vuruşlar halinde cildinize uygulayın. Bu sayede cildiniz daha pürüzsüzleşir ve yağlı görünmeden yumuşak bir görüntüye sahip olur.

Öneri 8: Cildinizi en iyi şekilde kapatabilmek için fondöten yukarıya doğru dairesel hareketlerle uyguladığınız nemlendiricinizin aksine, cildinize aşağıya doğru hareketlerle uygulayın. İstediğiniz cildinizi kapatmak gözeneklerinizi tıkamak değil.  

Öneri 9: Cildinizin iyi göründüğü günlerde veya bronzlaştığınızda cildinize fondöten uygulamayın. Bunun yerine cildinize hafif bir nemlendirici sürün, hatta günlük nemlendiricinize birkaç dama fondöten ekleyin. Bu sayede bronzlaşmanın kapatamadığı pürüzleri kapatabilir veya cildinizi daha da güzelleştirebilirsiniz. 

Öneri 10: Kapatıcı, fondöten ve pudra almak için alışverişe çıkın. Kendiniz için mükemmel fondöteni bulabilmek için farklı tonları ve markaları deneyin. Daha pahalı olan ürünler her zaman cildinizde en iyi şekilde durmayabilir.

Kusurlarınızı kapatmak ve pürüzsüz ve güzel görünmek için bu on öneriyi dikkate alın. Bu sayede yüzünüz olduğunda çok daha genç görünüz ve mükemmel görünebilirsiniz!