Göz kalemi kullanmak, Kate Moss gibi bazı ünlülerin ve modellerin sayesinde tekrar çok popüler hale gelmiştir.

Göz kalemini dikkatlice sürmek biraz ustalık gerektirebilir, ama bunu başarırsanız gözlerinizi güzelleştirebilir ve göz kalemini farklı görünümler yaratmak için kullanabilirsiniz.

Asla ucuz bir marka kullanmayın. Oje gibi bazı makyaj ürünleri için az para harcayabilirsiniz; ama göz kalemi söz konusu olduğunda, daha iyi bir ürün için biraz daha fazla para ödemeye değer. En azından, uygulanması daha kolay olacak ve muhtemelen daha uzun süre dayanacaktır.

Şu anda en moda şey buğulu gözlerdir. Bu görüntü, gece içi harikadır ve genç kadınlar arasında çok popülerdir. Bu görünümü elde etmenin en kolay yolu, fırçası olan özel bir ürün almaktır. Bu fırça, kalemi dağıtmanıza yardımcı olacaktır.

En önemli şey, göz farını ve göz kalemini eşit miktarda sürmektir. Göz kapağının içinden ince bir çizgi çekerek başlayın ve çizgiyi göz kapağının dışına doğru genişletin.

Eğer daha çarpıcı bir görünüm istiyorsanız daha koyu renkli bir kalem kullanın.

Çizginin, göz kapağının iki köşesi arasında yoğun olmasını sağlayın. Siyah ya da koyu gri göz farı uygularsanız gözleriniz buğulu görünecektir. Bunu yapmak basittir ve gece dışarı çıkacağınız zaman çok etkilidir.

Birçok kadın, işyerindeyken ya da arkadaşlarıyla birlikte dışarıda yemek yerken daha rahat bir görüntüyü tercih eder. Göz kalemiyle ilgili en önemli şey, Kleopatra gibi görünmeden gözleri vurgulamaktır. Eğer göz kalemi çok belirginse göz kalemi, düşünülmeden ya da dikkatsizce sürülmüş gibi görünecektir. Bu yüzden göz kalemini sürerken daha açık bir ton tercih edin.

Uzm. Dr. Engin TÜRKMEN

mrb hocam kızkardeşimde sürekli bulantı kusma var dışkıda kalem gibi incelmiş ne kadar ilaç içtiysede geçmedi... devamı