Haydi bu gerçekle yüzleşelim: kadınlar kırışıklıklardan nefret ederler. Kırışıklıklar onları hissettikleri yaşta, 18 yaşında değil, daha yaşlı gösterir. Bu durum ruh hallerini olumsuz yönde etkiler. Kırışıklıkların bunu yapmaya hakkı yok, değil mi?

Öte yandan kırışıklıkların tedavisi algoritma kadar karmaşıktır. İşte kırışıklıklardan kurtulmanın yeni metodu: kırışıklık oluşumunu önlemek.

Kırışıklık oluşumunu önlemek için uygulanabilecek bazı öneriler şunlardır:

  1. Kırışıklık önlemenin ilk adımı psikolojiyi korumaktır. Sağlıklı bir kalp ve zihne sahip olmak için stresten ve olumsuz düşüncelerden uzak durmak gerekir. Stres ve olumsuz düşüncelerden uzak durmak cilt sağlığı için de çok önemlidir, bu yöntemle yıllara meydan okuyabilir ve kırışıklık oluşumunu önleyebilirsiniz.
  2. Kırışıklık oluşumunu önlemek için antioksidan gıdalar tüketilmelidir.
  3. Ciltteki su oranının dengelenmesi de çok önemli hususlardan biridir. Cilt hücrelerinin onarılmasını, özellikle yüz bölgesindeki hücrelerin onarılmasını sağlamak için her gün nemlendirici sürülmesi gerekir. Sabah ve akşam cildinize nemlendirici sürerek masaj yapın.
  4. Günlük nemlendirme rutinini ele alırken yüzde bulunan istenmeyen kalıntıları temizlemenin de önemli olduğunu unutmayalım. Yüz ve vücudun haftada bir kez pul pul dökülmesini sağlamak sorunun çözülmesinde etkili olacaktır.

Kırışıklık önleyici ipuçları yaşlanmaya karşı savaşan yeni kahramanlardır. Bunlardan bazıları günlük uygulama için ideal ve ucuzdur. İşte bu yüzden denemeye değer.

Op. Dr. Sinan GÖKER

Merhaba ben 17 yasindayim sol gözümden salazyon ameliyati olmam gerekiyo ancak tekrarliyomus bazisi bunu onlemek icin neler yapmaliyim cok korkuyorum ... devamı