Rimelin Gerçekten Su Geçirmez Olduğundan Nasıl Emin Olabilirsiniz

Rimelin Gerçekten  Su Geçirmez Olduğundan Nasıl Emin Olabilirsiniz

Piyasada çok çeşitli normal ve “ su geçirmez ” rimel vardır. Birçok kadın, rimel alırken her zaman kendi kişisel tercihlerini göz önüne alır.

Ne yazık ki, şu bir gerçek ki, “ su geçirmez ” olarak satılan makyaj ürünleri genellikle ''su geçirmez ” olmayıp, sadece “suya dayanıklı”dır.

Küçük bir araştırma yaparak, en iyi “ su geçirmez” rimellerin temel içeriğinin yüksek miktarda katı yağ, balmumu ya da sıvı yağ olduğunu anlayabilirsiniz. Bu maddelerin hepsi hidrofobik olduğu (suyu emmediği) için bu rimeller su geçirmezdir.

Kozmetik şirketleri ürettikleri güzellik ürünlerinin tam bileşimini ve içeriğini hiçbir zaman söylemez. Rakip firmalarsa kullandıkları maddelerin, ürünlerini gerçekten “su geçirmez” yaptığına bakmadan, mümkün olan en iyi faydayı göstereceğini düşündükleri her ne varsa ürünlerine katar.

Su geçirmez olduğu söylenen ve gerçekten su geçirmez olduğu bilinen popüler rimel markalarının tam içeriklerini karşılaştırarak etkin maddelerin hangileri olduğunu bulmak kolaydır.

Her birinin etiketinde gösterilen ilk dört maddeye bakarak, aralarındaki farkları bulmak zor değildir

Su geçirmez rimel, karnauba mumu, balmumu ve kandelilla balmumu dahil üç mum türü içerir. Bu rimellerin içinde ayrıca izododekan, su ve izoparafinlerin (parafin mumu) çok kapsamlı bir karışımı vardır.

Diğer yandan, “su geçirmez olmayan” normal rimelde, mum olarak sadece balmumu bulunur.