Saçınızda seksi, dalgalı bir görünüm mü istiyorsunuz? O halde neden bekliyorsunuz? Saçınıza hemen bukleler vermeye başlayın!

Saçı bukleli hale getirmek çok kolaydır ve talimatlara tam olarak uyarak, fazla çaba harcamadan evde yapılabilir.

Vaktinizi güzellik salonlarında harcamadan ve para harcamadan, saçlarınızı evde nasıl bukleli hale getirebileceğinizi öğrenin. Paradan ve zamandan tasarruf edin!

Eğer saçlarınız bukleliyse, bir değişiklik yapmak için saçlarınızı düzleştirmek; saçlarınız düz ise bukleli hale getirmek istersiniz.

Şimdi, saçlarınızı evde nasıl bukleli hale getirebileceğinizi öğrenin.                      

Daha cazibeli olmak mı istiyorsunuz? En beğendiğiniz aktris gibi seksi ve çarpıcı bir görünüme mi sahip olmak istiyorsunuz? O halde neden bekliyorsunuz? Saçlarınıza bukleler vermeye başlayın! Bazı tedbirlere, önerilere ve adımlara uyduğunuz takdirde saçlarınız istediğiniz dalgalı görünüme kavuşacaktır. Saçları bukleli hale getirmek çok eğlencelidir! Hemen deneyin!

Büyük bukleler, küçük bukleler, az bukle ya da çok bukle! Herşey sizin tercihinize kalmış. Bu işlemi güzellik salonunda yaptırabilir ya da evde kendiniz yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları takip etmektir:

  • Saç kıvırma işlemine başlamadan önce, saçlarınızın temiz ve nemli olmasına dikkat edin. Daha sonra saçınıza şekillendirici bir jöle ya da sprey sürün ve fön makinesi kullanarak saçlarınızı tamamen kurutun. Daha iyi sonuçlar elde etmek için, saç kıvırma işleminde iyi markalar ve kaliteli ürünler kullanmayı unutmayın.
  • Saçlarınızı eşit tutamlara ayırın ve toka ile tutturun. Saçınız düğümlenmiş ve karışmış olmamalıdır. Bunun için geniş dişli bir fırça ya da tarak kullanabilirsiniz. Buklelerin düzgün kalması için hafif bir saç spreyi kullanabilirsiniz.
  • Saçlarınızı kıvırmaya alttan başlayın ve yukarı doğru ilerleyin. Eğer küçük bukleler istiyorsanız, küçük bir tutam, büyük ve gevşek bukleler istiyorsanız geniş bir tutam alın.
  • Saçınızda bukleler meydana getirmek için saç maşası kullanın. Maşayı açın ve saçınızı maşanın içine yerleştirin.
  • Maşayı sıkıca tutun ve yaklaşık 10-15 saniye bekleyin.
  • Maşayı hafifçe açın ve bukleleri serbest bırakın. Saçınızın tümünde bukleler meydana getirmek için aynı işlemi saçınızın diğer kısımları için tekrarlayın.
  • Tüm bukleleri serbest bırakın. Kafanızı iyice sallayın ve parmaklarınızı saçlarınızın arasından geçirin.

İşte artık bukleli saçlara kavuştunuz. Buna inanabiliyor musunuz? Saçlarınız artık bukleli! Bu buklelerin uzun süre dayanması için bir saç spreyi kullanabilirsiniz. Saçınızı kıvırmanın dışında farklı saç modelleri de deneyebilirsiniz.

Saçlarınızı bukleli hale getirdikten sonra, saça herhangi bir zarar gelmesini önlemek ve komplikasyonlardan kaçınmak için bazı adımlara dikkat etmeniz gerekir. Bu işlem saçlara ısı verdiği için, herhangi bir zararı önlemek için saçlarınıza haftada bir kere düzenli olarak bakım kremi uygulayın.

Ayrıca bu işlem sırasında, saç maşasını saç derisinden uzak tutun. Böylece saçınızı ve derinizi yakmamış olursunuz. Bu işlemin bir felaketten ziyade iyi bir deneyim olmasını sağlayın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı