Sağlıklı ve güzel saç için doğru ürünlerin kullanılması önemliyse de sağlıklı saçlar için yapabileceğiniz başka şeyler de vardır:

Baş masajı- Baş masajının bir dizi sebeple muhteşem olduğu bilinir- yalnız gevşemenizi ve başınızdaki ağrı ve gerilimden kurtulmanızı sağlamaz aynı zamanda saçınız için de harikadır- kafa derisinde kan dolaşımını arttırmaya yardım eder ve saçın uzamasına yardımcı olmak için folikülleri uyarır.

Dolmalık biber- Bu, saç için harika bir doğal bileşendir. En iyi sonuçlar için biberleri kaynatın ve soğutun, daha sonra kafa derisine uygulayın. Biberdeki kimyasallar gerçekten saç için çok iyidirler.

Besleyici diyet- Besleyici şeyler yiyin. Bu, saçınıza içeriden yardım eder. Yumurta, tavuk, balık ve benzerleri gibi protein açısından zengin yiyecekler size sağlıklı, güçlü ve canlı saçlar vermeye yardım edebilir.

Saçınızı sulayın- Bol bol su içmek de saçınız için iyidir. Sistemi susuz bırakmamanıza yardım eder ve bu yalnız saçınız için değil cildiniz ve genel sağlığınız için de muhteşemdir.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba,dr.hanım ben 26 yaşındayım benim çok gür ve uzun sağlıklı saçlarım vardı,kesim yaptırdım kesimden sonra aşırı dökülmeye başladı ve gür olan sa... devamı