Yaz geliyor yoksa siz hala hazır değil misiniz? Kiloları ve selülitleri kat kat giysiler ardına saklamak geride kaldı şimdi bikinilerinizi giyip plaja inme vakti! Yaptığınız diyetler veya egzersizler selülitlerinizden kurtulmanız için yeterli değilse bir de bu yoga pozlarını deneyin. 

Kartal Duruşu
Yoga pozları arasında selülitleri yakma konusunda en etkili olan pozisyon kartal duruşudur. Son derece basit olan bu pozisyonda ilk olarak dizlerinizi bükün ve sağ bacağınızı sol bacağınızın üstüne atarak sarın. Daha sonra sol elinizi sağ eliniz altından geçecek şekilde sarın ve oturur gibi yapıp kalkın. Bu egzersizi 8 tekrarla tamamlayın. 

Sırt Üstü Duruş
Bu egzersiz şınav çekme pozisyonunun tam tersi olarak tanımlanabilir ancak hareketleri doğru yapmaya özen göstermek gerekir aksi halde bel bölgesinde rahatsızlıklar oluşabilir. Sırt üstü uzandıktan sonra ellerinizden destek alıp yükselip alçalın ve bu egzersizi 5 kez tekrarlayın. Özellikle arka bacak kaslarını çalıştıran bu egzersiz selülitleri yok etmede oldukça etkilidir.

Omuzda Duruş
Sırt üstü matın üzerine uzandıktan sonra omzunuzdan destek alarak gövdenizi yukarı kaldırdığınız bir harekettir. Özellikle yağların çoğunlukla biriktiği bölgelerde etkili olan bu hareketi 8 kez tekrarlayın.

Eğilmiş Köpek Duruşu
Bu egzersizde ayaklarınızı aralıklı olarak açın ve vücudunuzla V şeklini çıkaracak bu köpek duruşunu uygulamak için ellerinizi yere koyarak denge sağlayın. Kısa bir süre bu şekilde bekleyin ve 5 tekrarla hareketi tamamlayın.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı