Yakın gelecekte vücut pirsingi yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Eğer öylese vücut pirsingi hakkında her şeyi bilmeniz, neyle karşılaşacağınızı ve her şeyin nasıl yapıldığını öğrenmeniz oldukça önemlidir. Maalesef pirsing hakkında birçok yanlış iddia ortaya atılmıştır, bu yüzden pirsing yaptırmadan önce bu iddiaların çürütülmesi önemlidir. Vücut pirsingi hakkında en yaygın yanlış bilgilere bir bakalım.

1. Pirsing Yaptırmak Çok Ağrı Vericidir

Gerçek: Çoğu insan pirsing yaptırmanın aşırı derecede ağrılı olacağını düşünür ama birçoğu düşündükleri kadar ağrılı olmadığını pirsing yaptırırken görür. Vücut pirsingi yaptırmanın tamamen ağrısız olduğunu da düşünmeyin ama düşündüğünüz kadar şiddetli bir ağrı olmayacağını bilin. Aslında dayanılmaz derecede ağrılı olacağını düşünerek endişeye kapılan birçok insan vardır.

2. Pirsing İçin Delme Tabancası Güvenlidir

Gerçek: Başka bir popüler yanlış bilgi, delme tabancasının güvenli olduğudur. Gerçekte bu delme yöntemi birçok farklı nedenle oldukça güvensiz olabilir. Her şeyden önce vücudunuz için sert olabilir ve enfeksiyon kapma olasılığınız yüksektir. Ayrıca tabancaların bazı kısımları sterilize edilemez, bu yüzden enfeksiyon veya hastalık kapma riskiniz daha fazladır. Esasen birçok insan delme tabancasıyla pirsing yaptırdıktan sonra hepatit gibi ciddi sorunlarla karşılaşır.

3. Pirsingler, Steril Değildir

Gerçek: Bazıları pirsinglerin steril olmadığı inancındadır. Bazı insanların sözde pirsing ustalarıyla kötü deneyimleri olduğunu duymuş olabilirsiniz ama steril bir ortamda steril ekipmanlarla pirsing yapan çok iyi yerler de vardır. Delme işlemini nasıl yaptığına ve dükkanını nasıl tuttuğuna dikkat eden bir profesyonele gitmeye her zaman özen gösterin.

4. Göbek Deliği Pirsingi, Midenize Zarar Verebilir

Gerçek: Bir başka efsane de göbek deliği pirsinginin mideye zarar vereceğidir. Bu düşünce, gerçeklerden çok uzaktır. Pirsing uygulamasında profesyonel bir yere gittiğiniz sürece endişelenecek pek bir şey yoktur. Mideniz, delinip geçilmesi oldukça zor karın kasları tarafından gayet iyi korunur. Bu yüzden göbek deliği pirsingi yaptırdığınızda midenizin herhangi bir şekilde zarar göreceği endişesine kapılmanıza gerek yoktur.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

DOKTOR BEY SIZE OZELDEN ULASMAYA CALISIYORUM AMA EMAIL ADRESINIZ YANLIS DIYO BANA BASKA BIR EMAIL ADRESI GONDEREBILIRMISINIZ TESEKKURLER.... devamı