Yanları ve Arkası Tıraşlanmış Kısa Saç Modeli

Yanları ve Arkası Tıraşlanmış Kısa Saç Modeli

Bu yaz sezonu en çok talep edilen saç stili, yanları ve arkası kısa kesilmiş saçlardır. Bazı ünlüler, özellikle İngilizler bu yeni ve çok hoş saç kesimine büyük rağbet göstermektedir.

Bu saç kesimi, kuşkusuz, oldukça radikal bir stil ve asla çekingen kişilere göre değil. Kulağın etrafında, saçın 5-7 cm’lik bir kısmı tıraş edilir, diğer kısımları uzun bırakılır. Rihanna gibi ünlüler şu anda bu saç kesimini kullanmaktadır.

Bu saç kesimi, ilk kez, 2009 Sonbahar-Kış ve 2010 İlkbahar-Yaz sezonlarında farklı tasarımcıların defilelerinde fark edilmiş ve moda haline gelmiştir.

O zaman, birçok model aynı saç kesimiyle podyumlara çıkmıştı. Bu saç modeli, önce ünlüler arasında ve daha sonra halk arasında popüler olmuştur.

Saç tasarımcısı Jason Cocking’e göre, bu kesimin şu anki popülerliğinin nedeni, kişinin, kendisini bireysel ve başkalarından farklı hissetmesini sağlamasıdır. David Bowie’nin punk görüntüsünü hatırlarsanız eğer bu kesim 80’lerde daha “underground” olarak düşünülüyordu. Fakat şimdi daha çok tercih edilmekte ve dolayısıyla ticari olarak da daha popüler hale gelmektedir.

Bu saç kesimi, her şekilde yapılabilir: Göze çarpmayan kesimlerden çok uç kesimlere kadar. Tercihi size kalmış!