Yılbaşı gecesi için evde hazırlanan sofralar veya dışarıda kutlayanlar için restoranlarda yenilen yemekler ve alkollü içecekler gecenin ilerleyen saatlerinde sizleri rahatsız edebilir bu yüzden doğru tercihler yaparak mümkün olduğunca hafif ve sağlıklı seçimler yapmaya özen göstermelisiniz. Malum herkes bir yılı geride bırakmış olmanın yorgunluğunu yılbaşı gecesinde atmak ister ve yeni yılı mutlu, dinç ve heyecanla karşılamak ister. 
İşte tüm bunları ertesi gün de hissedebilmek adına sizler için hazırladığımız öneriler listemize bir göz atın! 

Yağlı Yiyeceklere Dikkat Edin
Yağlı yiyecekler ve aşırı alkol tüketimi yağ emilimini arttırdığı için kolesterol ve kandaki yağ oranını yükseltir.  Hindi, tavuk, et ve balık gibi gıdaları ızgara tercih etmekte fayda var aynı zamanda bu etlerin yanında haşlanmış veya çiğ sebzeler tüketmekte oldukça önemlidir. 
Aşırı Tuzlu ve Acı Yiyeceklerden Kaçının
Aşırı tuz, acı veya şeker tüm bunlar alkolle de birleştiğinde vücutta ağırlık ve ödem, mide de yanma yapar. Gece boyunca kendinizi enerjik hissetmek istiyorsanız sağlıklı ve hafif yiyecekler tercih etmelisiniz.

Ölçülü Alkol Tüketimi
Aşırı alkol tüketimi gecenin sonu bir kâbusa dönüştürebilir. Ne demişler nasıl girersen öyle geçer bu yüzden tek tip alkol tüketip farklı alkol türlerini karıştırmamak önemlidir. 

Geç Saatlerde Atıştırmayın
Sabaha kadar eğlendiniz ve karnın tekrar acıktıysa uyumadan önce cips, çikolata, çerez veya tatlılardan uzak durmalısınız. 

Sabah Uyanınca
Tüm bu önerilerimize rağmen yine de çok kaçırdığınızı düşünüyorsanız ve mideniz rahatsız olduysa 2 litrelik alkali su hazırlayabilirsiniz, ıhlamur, rezene veya yasemin çayı içebilirsiniz, temiz hava almak adına kısa bir yürüyüş yapıp akşam yemeğinde haşlanmış patates ve makarna tüketebilirsiniz.

Özer SELİMOĞLU

hocam merhabalar gecen hafta annem anjio olması gerekti ve başarılı geçti 6 saat kıpırdamadan kum torbasıyla bekledi torba alındıkdan sonra bacagında ... devamı