Kış aylarında yağlı yiyecekleri tüketme eğilimi artar ve kilo alımı hız kazanır. Bu süreçte etkili egzersizleri bilerek düzenli olarak spor yapmak bu durumu ortadan kaldırmanız için yeterlidir. Peki, evde veya spor salonunda kolaylıkla uygulayabileceğiniz egzersizler nelerdir? İşte sizler için araştırdığımız 4 etkili yöntem;

Yürümek
İster spor salonunda koşu bandında isterseniz dışarda hafif tempo başlayarak ve zamanla hem süreyi hem de hızı arttırarak oldukça etkili olan bu egzersizi yapabilirsiniz.

Şınav Çekmek
Karın ve kol kaslarını geliştiren, göğüs ve omuz bölgesini güçlendiren bir hareket olan şınav oldukça etkili bir egzersizdir.

Squat
Farklı yöntemleri olan squat yani çömelme hareketi iç bacak kaslarını, basen bölgesini ve sırt bölgesini geliştiren bir egzersizdir. Diğer egzersizler arasında en hızlı yağ yakımı squat ile gerçekleşir ve düzenli squat yapan kadınlarda selülit problemi ortadan kalkar.

Mekik
Düzenli olarak mekik yapmak karın bölgesindeki yağları eritir ve karın kaslarının güçlenmesini sağlar.  Kalkarken nefes verin geri yatarken nefes alın ve hızlı yapmadan yavaş yavaş temponuzu arttırarak uygulayın. Aksi takdirde ani hareketler sırt bölgenizde ağrılı kramplara neden olabilir.

Uzm. Dr. Engin TÜRKMEN

Sayın Uzm.Dr.Engin Türkmen, 52yaşındayım.Amacım kilo vermek değil,sağlıklı yaşayabilmektir. Günde 2 defa 45er dakika tempolu yürüyüş ile günde 3 defa ... devamı