İş veya okul hayatınız size stresli günler yaşatıyor, düzenli uyuyamıyor, yemek yiyemiyor ve uzun zamandır yüzünüz gülmüyorsa sizlere 5 dakika içerisinde nasıl stresten kurtulabileceğinizi anlatan tavsiyelerimizi bir deneyin.
Güne Güzel Başlamak
Özellikle kış ayları depresyona girmek için oldukça uygun zamanlardır. Gri ve soğuk bir hava pozitif düşüncelerinizi savurabilir ancak siz pes etmeyin, her şeye rağmen güzel bir gün geçirebileceğinizi düşünerek hareket edin.  Ilık bir duş alın, içinde iyi hissettiğiniz kıyafetleri giyin ve evden çıkmadan kendinize güzel bir kahvaltı hazırlayın. Unutmayın tüm bunlar güne güzel başlamak için oldukça önemli detaylardır.

İş Yerinizde Kısacık Bir Mola
Gün içerisinde yoğun tempo çalışıyor olmak sizleri strese sokabilir bu nedenle kısa molalar vermek oldukça etkilidir. Kahve molasını ofiste sevdiğiniz bir arkadaşınızla sohbet ederek veya yalnız kalıp zihninizi arındırarak değerlendirebilirsiniz.

Müzik Dinleyin
Çalışırken müzik dinlemek sizleri stresten uzaklaştırır. Sevdiğiniz tarzda müziklerle çalışmak hem yaratıcılığınızı arttırır hem de çalışma ortamındaki gürültüden sizleri alıkoyar.


Vaktinizi Kaliteli Harcayın
Gençlik yıllarında en değersiz kavram belki de vakittir ancak iş hayatı başladığında sürekli bir şeylere geç kalmaktan şikâyet eden yetişkinler vaktin ne kadar da değerli olduğunu anlatırlar. Önemli olan vakti efektif kullanmaktır. Bu yüzden iş yerinizde ve evinizde geçirdiğiniz vakitleri ayırın ve evinize iş taşımamaya özen gösterin.

Doç. Dr. Semih ÖZKAN

mrb ben 18 yaşındayım ama benim tek cinsel eglencem matürbasyon yapmak ve 1 dakikada boşalıyorum penisim 11 cm falan ve cılız ben normal bi erekk gib... devamı