Doğal bu mevsimin gizli güzellik önerilerinden. Urban Decay Cosmetics firmasından dünyaca ünlü satış müdürü ve makyaj sanatçısı Eric Jimenez yapmacık keskin hatlı bir makyajın yerine doğal görüntüyü tercih ediyor.  

Jimenez’e göre sağlıklı cilt, saçlar ve az makyaj her zaman daha güzel görünüyor. Jimenez doğal görüntüyü tercih ediyor ve “güzel görünmek için cildinizin ve saçlarınızın sağlığını geliştirin” diyor.  

Jimenez birçok kadının sorunu olan kaşlarla başlıyor. Jimenez kadınların kaşlarına ilişkin çok fazla endişelenmemeleri gerektiğini ve tüm bu cımbız, ağda ve iple kaş alma işlemleriyle uğraşmamaları gerektiğini belirtiyor. Jimenez “Kaşlarınızın doğal büyümesine izin verin. Doğal güzel olandır” diyor. Jimeneze göre çalı gibi kaşlar güzel duruyor ve doğal görünüşe izin verilmesi gerekiyor. Tabii ki kaşlarınızı düzenli tutmak önemli.

Kapatıcı kullanmayın. Artık cildinizde görülen kusurları kapamanıza gerek yok. Cildinizin doğal görünmesine ve güzelliğiyle ışıldamasına izin verin. Cildinizin doğal olarak sağlıklı ve parlak görünmesini sağlayarak ona bakın. Cildinizi güzelleştirmek için mineraller, luminizer ve hafif nemlendiriciler kullanın. 

Allıklar yüzünüze sağlıklı bir görüntü kazandırmak için harika ürünlerdir. Yanaklarda ve dudaklarda az miktarda krem allık arzuladığınız görünüşü size kazandıracaktır ve dudaklarınızı yumuşak tutacaktır. Bu bahar yumuşak dudaklar moda.

Takma kirpikleri kullanmak yerine kirpiklerinizi daha sağlıklı ve gür hale getirin. Kirpiklerinizin daha gür hissetmesini ve görünmesini sağlamaya yardımcı olacak birkaç maskara seçin. Kirpiklerinizi uzatacak, onlara hacim kazandıracak ve büyütecek maskaraları tercih edin. Doğal olarak uzun görünen kirpikler için büyüme serumu içeren maskaraları seçin.

En güzel özelliklerinizi ön plana çıkaracak ve beğenmediğiniz yerlerinizi kamufle edecek makyajları tercih edin. Dudaklar önemli bir bölgedir ve çekici dudakları bulunan bir kadın sadece gözde olmakla kalmaz aynı zamanda kendisine güveni tamdır. Dudaklarını gösterişli hale getirmek isteyenler için bu bahar dudak makyajı trendlerinden bazıları şunlardır.  

Kalın dudak makyajı bu mevsimin önde gelenlerinden. Moda endüstrisinin trend belirleyicileri dudak makyajında kalın görünüşü tercih ediyor. Cilt tonunuza uyum sağlayacak ve onu tamamlayacak kalın gösteren dudak renklerine göz atın.

Cildinizle zıtlaşan renkler aşırı parlak bir görüntüye neden olacaktır. Trendi önerileri takip edin; fakat bu önerileri her zaman cilt tonunuz ve yapınıza uygun olarak kullanın. Trendleri körü körüne takip etmek makyaj hatalarına neden olacaktır. Bu durum oldukça utandırıcı olabilir.  

Doğal görüntünüzü tamamlayacak trendler ve stiller seçmeyi unutmayın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı