Bebek kıyafetleri yıkanırken, yetişkin kıyafetlerinde kullanılan deterjanların kullanılması tavsiye edilmez. Çünkü yetişkinler için olan deterjanlar daha kokuludur ve daha fazla kimyasal içerir. Bu da bebeğin hassas cildi iyi olmaz.

Bebek deterjanları farkı, daha az köpürmeleri, daha az kimyasal içermeleri ve daha az deterjan miktarına sahip olmalarıdır. Artık marketlerde elde ve makinede yıkamaya uygun, toz ve sıvı halde bulunan bebek deterjanları rahatlıkla bulunabilmektedir.

Özellikle yeni doğan bebeklerde, bebekler için özel olarak hazırlanmış olan sabun tozları da kullanılabilir. Ancak bebek sabunları, giysilerin rengini daha çabuk soldurabilmektedir. Hem bebeklerin ciltlerinin narinliği açısından hem de giysilerin daha uzun ömürlü olabilmesi için bebek deterjanlarını tercih etmekte fayda vardır. Bunları elde ya da makinede yıkamak için deterjan çeşitleri mevcuttur.
İLGİLİ MAKALE

Transvestizm

Dr. Emel GÖKMEN

hocam merhabalar yakın zaman önce çevremdeki kişiler bana güçlü bir hafızan olduğunu söylemişlerdi ama hiç merak etmedim neden diye bir gece istemsiz ... devamı