Merhaba Arkadaşlar! Bu saç örgüsünün tam olarak nasıl bir şey olduğunu merak ettiğinizi biliyorum. Küçükken çocukluk arkadaşınızın okula veya gençlikte en yakın arkadaşınızın üniversiteye saçları örülmüş bir şekilde gelip nasıl tüm iltifatları üzerine çektiğini hatırlayın.

Vay canına! Harika saç stili! Evet, hem modaya uygun hem de geleneksel görünüm için harika bir saç stilidir. Bilmeniz gereken tek şey saçlarınızı nasıl öreceğinizdir veya en kolay şekliyle bunu bilen birine yaptırmalısınız. Bu iş için en fazla gerekli olan malzeme uzun saçlardır! Eğer saçlar 8-10 cm uzunluğundaysa klasik bir şekilde örülebilir. Unutmayın ki katlı kesilmiş saçlar Fransız örgü tekniğiyle problem olmaktan çıkar. Saç ne kadar kalın olursa güzel bir örgü için o kadar uzun olması gerekmektedir.

Örme işleminin ne kadar acı verici olabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Belki küçüklüğünüzde saçlarını ördüren arkadaşlarınızdan bu işlemin çok acı verici olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak açık olmak gerekirse acı veren örgü, düzensiz, dikkatsiz örmekten kaynaklanmaktadır. Kendi saçlarınızı örebilmek için uzmanlardan veya bu moda ve stil sanatına alışkın olan büyüklerinizden yardım alın.

Sahiller! Sahillerde etrafınızda dolaşarak saçlarınızı örmek isteyen pek çok kişiyi göreceksiniz. Pattaya’ya gidin! Tayland’da bir sahil… Birbirinden çok farklı pek çok örgü modeli göreceksiniz. Görebileceğiniz en fazla örgü çeşidi! Vay canına! Harika!

Durun! Mantıklı olun! Elbette saçlarınızı ördürmek için farklı ülkelere gitmenize gerek yok, bu yalnızca bilgilendirme amaçlıydı. Eğer gerçekten ilgiliyseniz en yakın kuaföre gidin. İşte işinizin görüleceği yer orası.

Mısır örgüsünü duymuş muydunuz? Saç tasarımcınızdan bu konuda bilgi edinin. Sizin için muhteşem bir stil olabilir. Yapmanız gereken tek şey sabırlı olmak ve uzun süre oturmaktır; çünkü uzun zaman almakta; ancak muhteşem sonuç vermektedir. Bunu denemelisiniz!

Umarım şimdiden saç örgüsü konusunda oldukça heyecanlanmışsınızdır. Öyleyse ne bekliyorsunuz, gidip deneyin. Arkadaş çevrenizde yeni bir stil oluşturacak kişi siz olabilirsiniz. Göz alıcı, sıcak bakışlar, işte duymak istediğiniz iltifatlar. Bu iltifatları ne kadar duyarsanız duyun her zaman daha fazlasını istersiniz. öyleyse ne bekliyorsunuz, Gidin ve yaptırın!

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı