Buccal Tekniği, Parisian Peel ve Üçlü Etki gibi cilt bakımı tedavilerinden bahsetmiştik. Şimdiyse popüler olmaya başlayan diğer cilt bakımı tedavilerinden bahsedeceğiz.

“60 dakikada yüz germe tekniği” gevşek cildi tedavi etmeyi hedefler. Mikrodermabrazyon aletiyle ölü cilt hücreleri temizlenir. Daha sonra mavi ve kırmızı LED ışıkları kullanılarak lekelere neden olan bakteriler yok edilir ve cilt renginin canlanması sağlanır.

Bu işlemden sonra, gevşek yüz kasları, elektrik akımı gönderen bir aletle sıkılaştırılır. Son olarak, mikro akım teknolojisiyle çalışan bir alet kullanılarak derin kırışıklıklar hedef alınır.

“Süper Şarjlı Cilt Bakım” tedavisinde, güneşin cilde verdiği zararlardan ince damarlara kadar birçok sorundan kurtulmak için yoğun atımlı ışık tedavisi ve lazer kullanılır.

Bu işlem, yüz temizliği, buhar verme, sivilce ve siyah noktaların sıkılması, peeling ve kaş şekillendirmeyi içerir. Son olarak hücre yenilenmesini harekete geçirmek için ultrason kullanılır.

“Homeo Dermal Yüz Bakımı” adlı tedavi, cildinde kimyasallar kullanmak istemeyen kişiler içindir. Bu tedavide cildin durumunu düzeltmek için mikro akım teknolojisiyle birlikte homeopatik ilaçlar kullanılır.

Kişinin durumuna özel olarak seçilen homeopatik ilaç ve mikro akım birlikte kullanılarak cildin gerilmesi, esnek olması sağlanır.

Uzm. Dr. Melis ŞENLİK

cildimde sivilce lekeleri ve hafif deliklenmeler var.dermaroller düşünüyorum tedavi başarısı ne kadar acaba.ya da en iyi tedavi yöntemi nedir sizce... devamı