Bugünün toplumunda insanlar genç ve enerjik görünmeye büyük önem veriyor.

Teknolojideki gelişmelerle insanlar daha uzun süre daha genç görünüyor ve kırışıklık gibi yaşlanma etkilerini geciktiriyor.

Daha önceleri uzun bir süre için kırışıklıklar kişinin yaşını ortaya koyardı.

Bununla birlikte giderek artan seçeneklerle insanlar kırışıklık gibi başlanma belirtilerini tedavi etmek için bu seçeneklerden istediklerini seçebilir.

Yaşınız ve mali durumunuz ne olursa olsun yüzünüzdeki kırışıklıkları engellemek için yaşlanma karşıtı bir yöntem bulabilirsiniz.

Bununla birlikte eğer daha fazla para harcarsanız yaşlanma etkilerini engellemek biraz daha kolay olacaktır.

Kırışıksız Bir Yüz İçin Botoks İğneleri

Bugün yaşanma tedavisinde giderek büyüyen bir trend Botoks tedavisidir. Bu işleme Botoks denmesinin nedeni yüzde kırışıklıkların olduğu bölgeye enjekte edilen Botulinum Toksin Tip A içermesidir. 

Bu tedavi yöntemi kırışıklıkların oluşmasını engelleyerek yaşınızın belli olmamasını sağlar. Botoks iğneleri insanlarda gıda zehirlenmesine neden olan bazı toksik kimyasallardan oluşur. Bu iğneler cilde enjekte edildiğinde kaslardaki kasılmalar duracaktır.

Botoks iğneleri kasların kasılmasını önlemek için sıkıca gerilmesini sağlar. Yani, ciltteki kırışıklıklar kas kasılmaları nedeniyle ortaya çıkar ve kas kasılmalarını durdurarak kırışıklıkları önleyebilirsiniz.

Botoks tedavisi uygulandığında iğnenin uygulandığı yerdeki kırışıklıkların kısa süre içerisinde kaybolacağını düşünebilirsiniz. Bununla birlikte Botoks tedavisinin sonuçları ilk uygulandığında geçicidir. İlk tedavinin ardından her dört ayda bir tekrar Botoks uygulatarak tedavisi sonuçları kalıcı hale getirebilirsiniz. Böylece kırışıklıkların tekrar ortaya çıkmasını engelleyebilirsiniz. 

Bugün Botoks tedavisinin popülerliği giderek artıyor. Her yıl milyonlarca insan Botoks tedavisi uygulatıyor. Bu insanların genç görünmeye ne kadar meraklı olduklarını gösterir.

Botoks iğneleri sadece kozmetik amaçlar açısından faydalı değildir aynı zamanda neredeyse on yıl kadar önce medikal amaçlarla da kullanımı onaylanmıştır. Botoks iğneleri kas rahatsızlıkları ve nörolojik hastalıklar için kullanılır. Ayrıca Botoks iğneleri anormal kasılan kasların tedavisinde de faydalıdır.

Botoks iğneleri aynı zamanda migren ağrılarına da iyi gelir.

Botoks iğnesi uygulanırken doktor iğneyle cildinize bir kimyasal enjekte eder. Bu süreç zaman almaz ve iğneler enjekte edildiğinde kasların kasılmasını engelleyerek geçici olarak çalışır. Bu tedavi hala yeni olduğu için Botoks iğneleri biraz pahalıdır ve sadece mali bakımdan oldukça varlıklı olan kişiler bu iğneleri yaptırır.

Tedavinin maliyeti doktorun uyguladığı her bir iğneye ve tedavi edilmesini istediğiniz bölgeye bağlıdır. Yani, tedavinin belirli bir maliyeti yoktur.  Doktorunuzu size bu süreçte yardımcı olabilir veya internette Botoks iğneleri uygulayan bazı doktorları bulabilirsiniz.

Bu tür tedavileri en iyi onlar bildikleri için plastik cerrahlara danışın. Botoks iğnelerinin herkes için uygun olmadığını unutmayın. Tedaviyi denemeden önce tedaviye ilişkin araştırma yapmanız ve bilgi toplamanız gerekir.

Op. Dr. Aytun AKTAN

Mrb bn adet gördüm ve kanım koyu deildi ilk defa gördüğüm için endişelendiriyor biraz pembemsi ve kırmızı gibiydi normal midir??... devamı