1. Adım

Yerçekimi gücünü, kalıcı alın kırışıklıklarından kurtulmanıza yardımcı olabilecek yüz egzersizleriyle birleştirin. Bir yatak veya yaslanan koltuğu ekipman olarak kullanarak vücudunuz düz ve başınız mobilyanın kenarından aşağı sarkar halde uzanın. Kaşlarınızı yapabildiğiniz kadar yukarı kaldırın; aynı zamanda gözlerinizi sonuna kadar açın. Beş saniye tutup bırakın. Bu egzersizi günde beş set yapabilirsiniz.

2. Adım

Alın kırışıklıklarınızdan üst yüz kaslarınızı kuvvetlendirerek kurtulabilirsiniz. Kaş kemiğinizi baş parmağınız ve işaret parmağınızla hafifçe kavrayın. Alnınızı hafifçe tutarken kaşlarınızı kaldırın. Kaşınızı aşağı itmek ve derinizin yukarı çekilmesine direnmek için parmaklarınızı kullanın. Bu egzersizi yaparken alnınızdaki cildin düzeldiğini hissedin. Günlük 10 tekrar yapın.

3. Adım

Dolgu maddeleri ve ameliyat olmaksızın, alnınızdaki kırışıklıkları azaltmak için suratınızı tuhaf şekillere sokun. Kaşlarınızı indirebildiğiniz kadar indirin. Aynı zamanda burnunuzu kırıştırıp burun deliklerinizi açın. Bu egzersiz tuhaf görünebilir ve ilk birkaç seferde başarılması zor olabilir. Bu hareketlerin birleşiminin beş tekrarı alnınızı düzeltmenize yardımcı olabilir.

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

bilekde cam kesilmesi sonucu orta parmak tendonu kopto sinirler hasar görmüş.ameliyat oldum.3 hafta alçıda kaldı.biraz orta ve işaret parmakta hissizl... devamı