Yüzünüz ve vücudunuz yaşınızı ele mi veriyor? İşte, kendi başınıza kolayca yapabileceğiniz tedaviler ile baştan aşağı yenilenmenin sırları…
Hızlı bir şekilde genç görünün
Göz ve dudak kenarlarınızdaki ufak kırışıklıklar gittikçe çoğalmaya başlıyor, aynaya baktığınızda yaşlı bir yüz görüyor, hatta yaşınızdan daha yaşlı bile görünüyor olabilirsiniz. Ama biz size olduğunuzdan daha genç görünmenin basit ipuçlarını vererek sizi bu dertten kurtaracağız.
Dökülen saçlar
Doğum yapma, bazı ilaçlar ve stres saçların dökülmesine ve saç tellerinin incelmesine sebep olabilir. Ama hormonel olan bazı değişiklikler bu saç dökülmelerinin kalıcı olmasına yol açabilir. Peki ne yapabilirsiniz?
İlk olarak, saçlarınızın dibinden başlayacak şekilde bir tutam saçı elinize alın ve yavaşça uçlarından çekerek elinize ne kadar saç geldiğine bakın. Eğer elinizde 6 taneden fazla saç teli gelmişse, saç dökülmesi probleminiz var demektir. 
Önce bir doktora giderek bazı ölçümler yaptırın. Çünkü saç kaybı çoğunlukla bir şeyin yolunda gitmediğinin göstergesidir ve tiroid, anemi gibi hastalıklar buna yol açabilmektedir. Bu yüzden bunu ciddiye alın.
Eğer her hangi bir hastalığınız yoksa ve doktor da özel bir ilaç önermemiş ise, aktardan alabileceğiniz saçları besleyip güçlendiren bitkisel krem ve yağlardan kullanabilirsiniz. Kına da saçları besleyen  bir maddedir.
Sarkık gıdı
Peptit içeren nemlendiricileri düzenli olarak uygulayarak hassas boynunuzu şımartabilirsiniz. Dikkati boynunuzdan başka bir yere çekmek için büyük kolyeler tercih edebilir, boğazlı kazak giyebilir, ya da şık fularlar kullanabilirsiniz. 
Eğer bu durum sizi gerçekten çok rahatsız ediyorsa bir doktora başvurmanızda fayda var. Çünkü sarkık boyun ve gıdı problemi çeşitli lazer tedavileri ve botoks ile kolayca giderilebiliyor. 
Sarkık göğüsler
Yaşın ilerlemesi ile oluşan doku kaybı, kilo problemi, emzirme, östrojen hormonundaki azalma, spor yapmamak, sütyen kullanmamak, yanlış sütyen kullanmak ve sürekli yüz üstü yatmak gibi sebepler göğüslerin sıkı görüntüsünü zamanla yok ederek dağınık ve sarkık bir görüntüye sebep olur. Peki ne yapmalıyız?
Aynaya yan tarafınızı dönecek şekilde dik durun. Dirseklerinizi kırarak kolunuzu öne doğru uzatın. Göğüslerinizin, dirsekleriniz ve omzunuzun arasındaki hizada duruyor olması gerekiyor. Eğer göğüsleriniz dirseklerinizden daha aşağıda ise sütyeninizin askılarını sıkılaştırın. Eğer hala sarkık görünüyor ve toparlanmıyorlar ise sütyeninizden kurtulma zamanınız gelmiş demektir. Doğru sütyeni ve doğru bedeni bulabilmek için mağazadaki görevlilerden yardım isteyin ve en uygununu bulana kadar denemeye devam edin. 
Soluk gülüş
Yaşın ilerlemesi ile birlikte dişler sararır ve bu görüntü ağız yapısını bozuk ve solgun gösterir. Yapılacak işlem, diş beyazlatıcı ürünler almaktır. Dişleri fırçaladıktan sonra kullanılan diş beyazlatıcıları dişlerin görünümünü çok kısa sürelerde güzelleştirir ve beyazlatır.
Lekeli eller
Eller, şüphesiz ki, insanın gerçek yaşını gizlemesine müsaade etmeyen tek organımızdır. Bu yüzden bakımına daha çok önem verilmelidir. Yıllar boyunca temizlik yapan, bulaşık yıkayan ve sudan çıkmayan ellerde, yaş ilerledikçe lekeler, benekler oluşur ve damarlar ortaya çıkar. Ellerin yaşlanmasına engel olmak için sürekli nemli tutmak gerekir. Nemlendiriciler ve kremler düzenli olarak kullanılmalıdır. Lazer tedavileri ile lekeleri yok etmenin mümkün olduğu da unutulmamalıdır.


İLGİLİ MAKALE

Pubik Bölge Kaldırma

Uzm. Dr. Gökçe KÜÇÜKYAZICI

Efendim Merhaba 13 yıldır şizofreni hastasıyım bir kaç yıldır atak yaşamıyorum. Ama bütün negatif belirtiler aşırı üşengeçlik tembellikle birlikte mev... devamı