Nedir

Kim güzel bir cilt bakımının keyfini çıkarmak için tonla paraya ihtiyacınız olduğunu söylüyor?

Birkaç basit malzeme ve biraz boş zaman ile kendi banyonuzda cilt bakımının faydalarından yararlanabilirsiniz.

Hadi güzel bir cilde sahip olmak için cilt bakımına başlayalım.

Malzemeler

İhtiyacınız Olan Malzemeler

  • Yüz temizleyicileri (genellikle kullandığınız bir yüz temizleyicisi veya cilt tipiniz için formüle edilmiş bir temizleyici olabilir)
  • Tonik (normalde kullandığınız bir tonik veya cilt tipiniz için formüle edilmiş bir tonik olabilir)
  • Maske  (çamur, eksfoliasyon maskesi– ne isterseniz)
  • Yüz tampon/eksfoliatörü
  • Bir kap sıcak su
  • Küçük bir havlu
  • Nemlendirici

Uygulaması

Nasıl Uygulanır?

Adım 1: Tercih ettiğiniz bir temizleyici ile cildinizi temizleyin. Dairesel hareketler ile temizleyiciyi cildinize iyice uygulayın. Saç diplerinize kadar tüm yüzünüze, köprücük kemiğine kadar tüm boynunuza temizleyiciyi uyguladığınızdan emin olun. Alın fazla miktarda yağ içerdiği için bu bölgeye dikkat edin. Temizleyiciyi uyguladıktan sonra cildinizi güzelce durulayın ve ardından cildinizi hafif vuruş hareketleri ile temizleyin. Cildinizi setçe ovalamaktan kaçının. 

Adım 2: Yüz buhar aletiniz varsa bu aleti kullanın. Eğer yüz buhar aletiniz yoksa başınızın üzerine bir havlu koyun ve sıcak su bulunan bir kap veya lavabonun üzerine eğilin. Bu yöntem de işe yarayacaktır. .

Bu şekilde birkaç dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizlemek için hafif nemli bir yüz havlusunu kullanın.

Adım 3: Yüz tamponu veya eksfoliasyon kremini cildinize yavaşça dairesel hareketlerle uygulayın. Kremi yüzünüze ve boynunuza uyguladığınızdan emin olun ve gözlerinizden uzak tutun.  

Cildinizi güzelce temizleyin. Cildinizi tamamen temizlemek için nemli bir havlu kullanabilirsiniz.

Adım 4: Maskeyi yüzünüze uygulayın ve maskenin paketi üzerindeki talimatlara uyarak maskeyi cildinizde tutun. Maske yeterince cildinizde kaldığında cildinizde hiçbir şey kalmayacak şekilde iyice temizleyin.

Adım 5: Tonik zamanı! Bu adım kendinizi diğer adımlardan çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak; çünkü bu adım cildiniz için oldukça ferahlatıcı ve yumuşatıcı bir adımdır. Pamuk yardımı veya bir bez ile toniği yüzünüze uygulayın. Gözlerinizden kaçının.  

Adım 6: Cildinizi nemlendirin ve cildinizin ne kadar yumuşak ve harika hissedeceğini şaşıracaksınız. Az miktarda bir nemlendiriciyi parmak ucunuza alın ve cildinizi hapsederek masaj yapın. Cildinizin daha önce hissetmediğiniz kadar iyi hissedeceğini göreceksiniz. 

Son Öneri:

Cilt bakım ürünleriniz eğer bütçeniz yetmiyorsa üst kalite olmak zorunda değildir. Birçok eczanede uygun fiyatlara oldukça kaliteli ve etkili sonuçlar veren cilt bakım ürünleri vardır.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı