Günümüzde, insanlar, sağlıkları konusunda daha bilinçlidirler ve sağlıklı bir hayat tarzı uygulamaktadırlar..

Bireyler, tükettikleri besinler hakkında daha titiz davranmaya ve ayrıca kilolarına da dikkat etmeye başlamışlardır.

Kilo vermenin bir sürü yolu vardır. Vücut sarmalama gibi teknikler, fazla kiloları vermek için genel bir uygulama halini almıştır.

Vücut sarmalamanın, zayıflamak için güvenli bir teknik olduğu kanıtlanmıştır. Bu uygulamayı sunan yerleri bulmak zor değildir.

Vücut sarmalama işleminde, vücut, naylon bir örtüyle sarılır. Bu şekilde, kan damarlarının duvarları genişler. Bu da bir rahatlama hissi verir.

Bu süreç, bilimsel olarak vazodilasyon (damar genişlemesi) olarak adlandırılır. Eğer vazodilasyon hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu konu hakkında daha fazla araştırma yapmalısınız.

Şu anda, muhtemelen, vücut sarmalama işleminden neler bekleyebileceğinizi merak ediyorsunuz. Farklı masaj salonları farklı işlemler uygulasa da, vücut sarmalamada temel adımlar şunlardır:

  1. Görevli kişi, masaj masasına uzanmanızı isteyecektir. Vücut sarmalama işlemi sırasında tam rahatlamayı sağlamak için, masaj odalarında, duyuları sakinleştiren kokular bulunur.
  2. Kuru fırçalama denilen bir teknik ile cildinize peeling yapılır, böylece ölü cilt hücreleri atılır. Bu işlem, vücudunuzun, istenmeyen parçacıklardan arındırılması için gereklidir.
  3. Daha sonra, estetisyen ya da masaj terapisti, vücut sarmalama ürünlerini uygularken, bir yandan da rahatlamanızı sağlamak için masaj yapar. Çoğunlukla, vücut sarmalama işlemini estetisyen gerçekleştirir. Ama her masaj salonunun farklı tekniği vardır.
  4. Vücut sarmalama işlemi 30 dakikadan fazla sürmez. Birçok salonda bu süre sadece 20 dakikadır. Bu yüzden bu işlemin çok zamanınızı alacağı konusunda endişelenmeniz gerekmez. İşlem süresi bittikten sonra, sargılar dikkatlice çıkarılır ve vücudunuz temizlenir. Bu sırada, vücut sarmalamanın etkisini ve zayıflamanıza nasıl katkıda bulunduğunu görürsünüz.

Unutmayın, vücut sarmalama farklı şekillerde olur. Farklı masaj salonlarında, vücut sarmalama için çamur, yosun, losyonlar ve hatta kil gibi farklı maddeler kullanılır. Bu uygulamalarda bulunan kimyasal maddeler konusunda endişelenmeniz gereksizdir. Çünkü ünlü masaj salonlarının çoğu, tamamen doğal maddeler kullanır.

Vücut sarmalama hizmetlerinden faydalanabileceğiniz yerleri bulmak hiç de zor değildir. Bölgenizde bulunan masaj salonları ya da klinikler için yerel telefon kayıtlarına bakabilirsiniz. Ayrıca hangi masaj salonlarının, zayıflama amaçlı vücut sarmalama teknikleri sunduğunu da öğrenebilirsiniz.Eğerbir masaj salonunun sürekli bir müşterisiyseniz, vücut sarmalama hakkında sorular sorun ve eğer varsa paket indirimleri hakkında bilgi edinin.

Dyt. SAMET YAĞLI

Keten tohumunun zayıflattığıyla ilgili bir haber okudum, doğru mudur? Zayıflama için keten tohumunu nasıl kullanabilirim, teşekkürler.... devamı