Düşünce gücüyle zayıflama sistemi çok geniş bir sistemdir. Ancak işe, evden tartıyı kaldırmakla başlanabilir. Eğer zayıflama süreci bir doktor kontrolünde gelişiyorsa, doktorlarına tartılmak istemediklerini, ne kadar olduğunu bilmeden kilo vermek istediklerini söyleyebilirler.
İlk olarak, ne kadar kilo verildiğinin bilinmesi, sınırlandırıcı inanç oluşturur. İkincisi, kilo verdikten sonra, kilolu iken giyilen kıyafetleri evde tutulmamalıdır. Çünkü bu kıyafetlerin evde tutulması, belki bir gün yeniden kilo alınabileceği mesajını verir. Bu nedenle eski kıyafetler derhal elden çıkarılmalıdır.
İlizyon yaratmak

VİDEO:SANEM APA:KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI


Algı merkezi denilen bir merkez vardır ve bu merkez bir çeşit ilizyonlarla çalışır. Bu yüzden kilo vermeye çalışan kişiler, büyük tabaklarda yemek yememelidirler. Daha sonra keyif için yiyebilseler de, bu süreçte bundan kaçınmalı, küçük tabaklarda yemek yemelidirler. Her akşam masanın aynı yerine, aynı şekilde oturmamalıdırlar. Televizyon karşısında yemek yememeleri gerekir.
İnsanlar genellikle siyah rengi severler. Ancak kilo verme sürecinde mümkün olduğu kadar siyah kıyafetlerden kaçınmalıdırlar. Böylece kilolu olduklarının altını çizmekten kaçınmış olurlar. Yanı sıra kilolu insanlardan çok zayıf insanları düşünmelidirler.

Dyt. Sanem APA

15 yaşındayım boyum 1.64 kilom 60 sizce kilom normal mi? bacaklardaki selülit çıkması doğal mı , doktora gitmelimiyim, nasıl kurtulabilirim?... devamı