Vücut Ovucu

Hava durumuna bağlı olarak cildimiz oldukça kuruyabilir.

Bazen kat kat nemlendirici veya losyon sürmek cilde su kazandırmak için yeterli olmaz.

Zamanlamanıza bağlı olarak cildinize uzun süreli nem katabilirsiniz. Örneğin bir buhar banyosundan sonra cildinizi jojoba yağı gibi nem tutucu bir bileşenle pürüzsüzleştirmeniz cildinizin nemlendiriciyi daha iyi emmesine ve daha uzun süre suyunu kaybetmeden kalmasına yardımcı olacaktır.

Ve bu yüzden losyonu veya nemlendiriciyi duşta veta banyonuzdan sonra uygulamak daha iyidir. Pul pul görünen kuru cildi daha da pürüzsüzleştirmek için vücut losyonu yerine vücut ovucu kullanırsanız durum daha da iyi olacaktır.

Cildiniz neme doyarken vücut ovucunuz kuru cilt görünümünü arttıran ölü cilt katmanlarını uzaklaştıracaktır.

Kuru Ciltle Savaşmak İçin Doğal Vücut Ovucuların Kullanılması

Vücut ovucusu çoğunlukla farklı esaslı yağlarla bir araya getirilmiş doğal veya organik şeker ve tuzlardan yapılır. Bu ovucular soyulmayı ve ışıldayan, güzel cildin açığa çıkmasını sağlamak için cilde nazikçe masaj yapılarak uygulanır. Evde vücut ovucuları kullanmanın ve azami seviyeye çıkarmanın farklı yolları vardır.

Ayaklarda Kullanımı

Ayaklarda Kullanım

Birçok müşteri spa’larda ve güzellik kliniklerine ayak ovucularla bakım yaptırmaya bayılır. Bu uygulama genellikle pedikürle sona erer ama siz de istediğiniz zaman yumuşak ve çekici ayaklar elde etmek için duşta bunu yapabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, bir avuç dolusu vücut ovucu almak ve bununla ayaklarınızın üstlerine ve topuklarınıza masaj yapmaktır. Tuz veya şekerli ovucular topuklarınızın derisinin kuruluğuna veya sertliğine bağlı olarak ayaklarda kullanılabilir.

Ellerde Kullanımı

Ellerde Kullanım

Banyoda bir kavanoz vücut ovucu bulundurulabilir böylece her sabah duşunda ovucuyu kullanabilirsiniz. Bu esaslı yağlar ellerinizi tüm gün yumuşak ve pürüzsüz tutacaktır. Bu ovucular aynı zamanda tırnaklarınızın etrafındaki derinin görünümünü de iyileştirmeye yardımcı olurlar. Elleriniz için kullanılacak en iyi ovucu türü yumuşak, esmer şekerli ovucudur.

Bacaklarda Kullanımı

Bacaklarda Kullanım

Birçok insan için bacaklardaki cilt özellikle ağda veya tıraş ediyorsanız kışın gerçekten kuruyabilir. Elbette hepimiz yazın sergileyebileceğimiz güzel bacaklar isteriz ve basitçe vücut ovucu kullanarak ‘mini eteğe hazır bacaklar’ elde edebilirsiniz.

Ovucuyu duşta uygulayın ve bacaklarınızın tamamına yukarı doğru dairesel hareketle nazikçe masaj yapın. Cildinizin ne kadar kuru olduğuna bağlı olarak bu uygulamayı haftada en az iki kez yapmanız önerilir. Yumuşak, şekerli bir vücut ovucu bacaklar için en iyisidir.

Faydaları

Vücut Ovucu Kullanmanın Faydaları

Vücut ovucu kullanmak size ölü katmanı uzaklaştrımış ve hoş bir şekilde nemlendirilmiş bir cilt verir. Ayrıca kuru cildiniz için aşırı miktarlarda losyon, krem veya nemlendirici kullanmadan tüm gün taze ve doğal bir kokuya da sahip olabilirsiniz. Dahası vücut ovucu her uygulamadan sonra size gevşemiş ve yenilenmiş bir his verebilir.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam kolay gelsin ben uzun zamandır masturbasyon yaparken spermin gelmesini engelliyorum ve Sperm gelmeden masturbasyonu bırakıyorum bunun bi zararı ... devamı