Avrupa Komisyonu Sağlık ve Tüketici Genel Müdürlüğünün talebi üzerine Avrupa Gıda Güvenliği Otoritesi (EFSA), Gilles-Eric Seralini ve arkadaşları tarafından Fransa'da yürütülen iki yıllık çalışma sonucunda, GDO'lu mısırla beslenen farelerde kanser oluşumunun yanı sıra bazı organlarda hasar meydana geldiğini ileri süren araştırmaya ilişkin rapor yayımladı.

Raporda, çalışmaya ilişkin ''amacın açık olmadığı, deney tasarımı, yürütülmesi ve analizler açısından birçok anahtar detayın göz ardı edildiği, uygun olmayan bir şekilde raporlandığı, bu detaylar olmadan sonuçları değerlendirmenin mümkün olmadığı ve tümör oluşumu üzerinde iki cinsiyetten sadece 10'ar sıçanı baz alarak sonuca ulaşıldığı'' eleştirilerine yer verildi.
 
''Araştırmada tümör gelişimine eğilimli fare ırkı seçildiği ve yetersiz hayvan kullanıldığı için yapılan uygulamalarla tümör oluşumu arasında bir bağlantı kurulamayacağı'' kaydedilen raporda ayrıca, çalışmada gıda ve yem araştırmalarında uluslararası kabul görmüş protokollerin uygulanmadığı da vurgulandı.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

Hocam 6yıllık evliyiz esim tese ameliyatı oldu 5tüp dondurduk 4 tüp bebek denemem oldu hepsi başarısız oldu.dokuda araştırma yapılacak hasar veya olab... devamı