Gözlerinizin Şeklini Değiştirmek İçin Öneriler

Gözlerinizin Şeklini Değiştirmek İçin Öneriler

Genellikle kimse yüzünün görünüşünden memnun değildir ve herkes gözlerinin birbirine çok yakın veya uzak olmasından, yüzlerinin çok yuvarlak olmasından şikayet eder. Neyse ki bu günlerde bu gibi ufak sorunları düzeltmenin birçok yolu vardır.

İşte gözlerinizin görünüşünü değiştirmek için bazı ufak numaralar: 

Çoğu kişi büyük romantik gözleri sever. Bu görünüşü elde etmenin en iyi yolu göz kapaklarınıza açık tonlarda far kullanmaktır. Koyu tonlar gözlerinizi ufak gösterecektir.

Eğer alt göz kapağınızın dışına ve köşesine kalem çekerseniz gözleriniz daha büyük görünecektir.

Eğer gözleriniz birbirlerinden çok fazla ayrıysa tüm göz kapağınıza makyaj yapın, daha doğal bir son dokunuş için göz kapağının iç kesimini daha fazla renklendirin ve son olarak gözlerinizin iç köşelerine göz kalemi sürün. Bu sayede gözlerinizin dış köşelerini öne çıkarmış olursunuz. 

Eğer gözleriniz birbirlerine fazla yakınsa gözlerinizin dış köşelerinde koyu renkler ve aynı zamanda iç köşelerinde de açık renkler kullanarak daha büyük görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Düşük gözler kedi gözü görünüşü kazandırılmak amacıyla göz kapaklarının dış köşelerine makyaj uygulanarak ve gözlerin iç kesimine maskara uygulanarak kaldırılabilir.

Eğer gözleriniz çukursa o zaman göz kapaklarınıza orta ile açık tonlar arasında göz farı kullanın ve göz kapaklarınızın kırıştığı noktada daha koyu tonlar kullanın. Kaş kemiği üzerine de açık tonlar uygulayın.