Güzel ve formda bir yaz vücudunun sırrı nedir? Tabi ki de vücut geliştirme ve egzersiz.
Egzersiz yapmaya şimdi başlayın
Yazın bikininizin içinde harika hissetmek için çalışmalara tam şuanda başlamamanız için bir sebep yok. Bugünün işini yarına bırakmayın ve hiç zaman kaybetmeden hemen çalışmalara başlayın. Çünkü istediğiniz vücuda kavuşmanız en az 1-2 ay sürecek. Bu süre de egzersiz ve sporu hayatınızın bir alışkanlığı haline getirebilmeniz için gerekli olan bir süreçtir. Bu süreç içerisindeyken, az zamanınız kaldığından korkarak sporu abartıp sağlığınıza zarar verebilecek durumlara dikkat edin. 
Egzersizleri hızlandırın
Eğer hızlı bir şekilde güçlenmek ve istediğiniz fiziğe kavuşabilmek istiyorsanız, yaptığınız egzersizlerin arasında mola verin. Örneğin, her set arasında 30 dakikalık bir mola size iyi gelecektir. Egzersizlerinizi 3’er setler halinde ve 30’ar dakikalık molalar şeklinde gerçekleşmeniz normal ve sağlıklı olandır. Bu şekilde kalp hızınız normal hızda olur ve kendinizi çok fazla yormadan, daha fazla kalori yakmış olursunuz.
Karın egzersizlerini çoğaltın
Eğer amacınız göbeğinizi eritmek veya karın kası yapmak ise, karın hareketlerine biraz daha fazla ağırlık vermeniz gerekiyor. Kaslarınızın gücünü kontrol edebilmek için ağır bir nesne kullanabilirsiniz. Mekik ve yürüyüşün, karın kaslarını düzene sokan ve göbek eriten en önemli egzersizler olduğunu da unutmayın.
Alt beden hareketlerine ağırlık verin
Ufacık bikinilerin içinde bile oldukça küçük ve sıkı görünen bir kalçaya sahip olmak için, belden aşağınız için daha fazla ve ayrıcalıklı egzersizler yapmanız gerekiyor. Kalça sıkılaştırmak için yapılan hareketler metabolizmanızı hızlandırır, çünkü sadece bu alandaki kaslara yönelik yapılan egzersizler, vücudunuzun geri kalanına harcadığından daha fazla enerji harcamanızı sağlar. 
Bütün vücudunuzu aynı anda çalıştırın
Sadece karın ve kalça hareketleri ile yetinmeyin. Vücudunuzu baştan aşağı çalıştıran egzersizler de yapın. Yüzme, dambıl hareketleri ve koşu bütün vücudu aynı anda çalıştıran egzersizlerdendir.

Uzm. Dr. Melis ŞENLİK

Bu lekem için size bundan 6 sene önce geldim sadık ahmet hastanesine siz bana güzel bir uygun fiyat da verdiniz ama benım imkanım olması o zmn yaptırm... devamı