Yüzünüzdeki en anlamlı yer gözlerinizdir! Bu nedenle arzuladığınız özel ilgiyi üzerinize toplayabilmek için gözlerinizi güzelleştirin.

Doğru göz makyajı görünüşünüzü öne çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

O zaman bu mükemmel görünüşü şimdi yakalamak için daha ne bekliyorsunuz! Göz makyajınıza şimdi başlayın!

Partide, ofiste, toplantıda veya herhangi bir davette gözleriniz kişiliğinizi yansıtır. Bu nedenle tıpkı vücudunuzu giydirdiğinizi gibi gözlerinizi de giydirmeniz gerekir.

Bu heyecan verici deneyim için gözlerinizi en iyi şekilde öne çıkarın.

Gözler, Güzel Gözler

Kendi göz makyajınızı kendiniz yapabilirsiniz. Tüm ihtiyacınız, bu güzel görüntüye kavuşabilmek için birkaç iyi adım ve öneri. Gözleriniz orta derinlik alanı, göz kapakları, kirpikler ve kaş kemiği alanından oluşur.

Göz makyajı bütün bu bölgelere uygulanabilir. Tahrişleri ve yan etkileri önlemek için en kaliteli göz makyajı ürünlerini kullandığınızdan emin olun. Gözlerinizin vücudunuzdaki en narin ve hassas bölge olduğunu unutmayın ve gözlerinize iyi bakın.

Şimdi sizin için mevcut göz makyaj ürünlerinden söz edelim. Göz kapaklarınız ve kaşlarınızın altında kalan bölge için göz farı, kirpiklerinizi için maskara, gözlerinizin iç ve dış kenarları için göz kalemi, kaş kalemleri veya kalınlaştırıcı çeşitleri bulunur.

Gözlerinizi Renklendirin

Göz kapaklarınız için piyasada en iyi üreticiler tarafından piyasaya sunulan birçok göz farı vardır. Bu göz farları sıvı veya pudra gibi farklı formlarda mevcuttur ve bu günlerde jel tipi göz farları da piyasa da bulunabilir.

Göz farı türünü seçmek önemlidir; çünkü bu göz farı türü elbiseniz, göz renginiz veya tabii ki katılacağınız davet için uygun olmalıdır.

Uzun ve Parlak Kirpikler

Çekici görünmeyen kirpiklerinizi daha alımlı ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Bunun nasıl olduğunu merak mı ediyorsunuz? Göz makyajı bunu başarmanıza yardımcı oluyor. Tüm yapmanız gereken iyi bir maskara satın almak ve kalın ve gösterişli kirpiklere sahip olmak için bu maskarayı hafifçe kirpiklerine sürmek.

Maskaranızın suya dayanıklı olduğundan ve sürerken kirpikler üzerinde birikme yapmayacağından emin olun. Kirpiklerinizi kıvırmak için piyasada maskara şekillendirici aletleri kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu aletle kirpiklerinizi kıvırın ve farkı görün. Kirpiklerinizi muhteşem görünecek!

Takma Kirpikler

Evet, takma kirpikleri de kullanabilirsiniz. Eğer uzun kirpikleriniz olmasını istiyorsanız, kahverengi veya siyah ne isterseniz hazır alabilirsiniz. Bu kirpikleri sadece güvenli bir yapıştırıcıyla kendi kirpiklerinizin üzerine yapıştırın. İşte arzuladığınız uzun siyah ve şekilli kirpikler.    

Kaşlar kal kalemleri veya şekillendiricileri kullanılarak şekillendirilebilir ve belirginleştirilebilir. Bu sayede gözlerinize bitirici dokunuşu uygularsınız. 

İşte göz makyajınızı tamamladınız. Şimdi sıra bu öldürücü bakışlarla hazır olmakta.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı