İstediğiniz Saçlara Nasıl Sahip Olabilirsiniz?Saçlarınıza istediğiniz şekli vermek ve sağlığını korumak için aşırı miktarda para harcıyorsunuz. Bunları mümkün kılabilmek için internet mağazalarında dolaşıyor, iyi mağazaları geziyor ve saçlarınızın sağlığını koruyacak çeşitli ürünleri deniyorsunuz.

Sizin seçiminize uygun olabilecek pek çok ürün vardır; ancak duruma açıkça bakarsak aslında kendimizi kimyasallarla donattığımızı anlarız. Burada size mümkün olan en iyi şekil ve sağlıkta saçlar elde edebilmeniz için birkaç kolay yol sunacağız.

Kabarık Saçlarınızı Şekillendirin:

Biraz hindistancevizi yağını elinize alın ve saçlarınıza uygulayın. Çok fazla yağ uygulamayın; çünkü bu saçlarınızın yağlı bir görünüme girmesine neden olacaktır. Saçlarınızı çok fazla şampuanlamanız saçlarınızın kurumasına neden olur; çünkü şampuan, saçlarınızdaki doğal yağı giderir ve saçlarınızın kabarmasına neden olur.

Saçlarınızı Şampuan ve Şekillendirici Kimyasallardan Arındırın:

Bir yemek kaşığı karbonatı bir bardak suyla karıştırarak hazırladığınız bir karışımla saçlarınızı durulayarak şampuan ve şekillendirici artıklardan arınabilirsiniz.

Saçlarınıza Canlılık ve Parlaklık Kazandırın:

Bir bardak suya bir limon ekleyip saçlarınızı bu karışımla durulayarak saçlarınıza canlılık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Saçlarınıza Ekstra Parlaklık Kazandırın:

İki bardak suya yarım bardak elma sirkesi ekleyin. Bu karışım saçlarınıza istediğiniz ekstra parlaklığı verecektir.

Kendi Saç Yenileyicinizi Yaratın:

Ylang ylang yağını şampuanınıza, saç kreminize veya şekillendirme ürününüze ekleyin. Bu karışım, ylang ylang yağının saç büyümesini hızlandırdığına inanıldığı için saçlarınızı yenileyecektir.

Dinlenin, Stressiz Yaşayın:

Vücut gereksinimlerinizi yerine getiren ve sağlıklı yaşamanızı sağlayan dinlenme ve daha az stres yaşama, saçlarınızın sağlık kazanmasına yardımcı olacaktır.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı