Saçlara uygulanan bazı hatalarÜnlü İngiliz oyuncu Carey Mulligan yeni kısa saçları ile çoğumuzu etkiledi ve pek çoğumuzun onu bir stil ikonu olarak görmesine sebep oldu. Halbuki sonradan öğrendik ki bu yeni saç modeli pek de kendi tercihi değilmiş.

Farklı farklı filmler için oyuncunun maruz kaldığı devamlı yapılan renk değişiklikleri ve renk açma işlemleri saçlarını olumsuz etkileyerek saçlarına ciddi zararlar vermiş.

Sadece omuzlarına kadar düşen saçlarından ayrılması yetmezmiş gibi oyuncu şimdi de takviye ürünleri ile saçlarına eski gücünü kazandırıp uzamalarını teşvik etmek zorunda.

Bakım yapmak tedavi etmekten kesinlikle çok daha iyidir ve eğer saçlarınızın sağlığı yerindeyse o zaman renk açma, boyama ve benzeri işlemlerden daha iyi sonuçlar alacaksınız.

Ayrıca destekleyici ürünler, kuru ve yıpranmış saçlara sahipseniz iyi birer seçenektir çünkü hasarları azaltıp saçınızın durumunu iyileştirebilirler. Düzenli bir şekilde boya koruma maskeleri, şampuanları ve terapileri uygulamak da önemlidir. Saçları güneşten korumak da önem teşkil eder.

Saç kaybının bir nedeni de demir yetersizliğidir; gerekiyorsa demir takviyesi ürünler alın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı