Saçlarınızla ilgili bazı uygulamaları evde tek başınıza yapmaya karar verdiğiniz takdirde sayısız miktarda zaman ve para tasarrufu yapabilirsiniz. Piyasada bulabileceğiniz pek çok Kendi-Kendine-Yap seti mevcuttur. Ve bunların kullanma talimatları çok basittir. Bu sayede her kuaföre gitme dürtüsü geldiğinde kendinizi bazı ev kuaförü uygulamaları ile şımartabilirsiniz!

Saç rengi:

Güzellik salonlarındaki uygulamalar çok maliyetli olabilir, artı her iki tarafında programına uyum sağlayan randevular ayarlamak, ayarladınız diyelim, bu kez de rengin tutturulması ve sonra da yıkanılıp bakım yapılması suretiyle yapılacak saç rengi değişikliği için en az birkaç saatinizi orada geçirmeniz gerekecektir.

Tüm bu uygulamaları evde tek başınıza yapabilirsiniz. Hatta dilerseniz birkaç yakın arkadaşınızı da çağırarak bunu bir tür bütün-kızlar-toplandık eğlencesine de dönüştürebilirsiniz.

Uygulamayı sabah erken saatlerde ya da gece geç saatlerde yapabilirsiniz, sizin için hangisi hangi zaman müsaitse. Ayrıca renk değiştirme veya beyazları kapama amaçlarına göre daha fazla bilgili olmanıza da gerek yok!

Gölge atma:

Bunu tek başınıza yapma konusunda tereddütler yaşıyorsanız, size işlemler boyunca yol gösterecek ve adım adım size saçlarınızı nasıl tutam tutam alüminyum kağıda saracağınızı yani istediğiniz saç bölgelerini nasıl gölgelendireceğiniz anlatacak videolar izleyebilirsiniz.

Ayrıca evde gölgelendirme setleri içinde yer alan yönergeler de işlemleri nasıl yapmanız gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Gölgelendirme ve renklendirme işlemleri için kuaförde ayrı ayrı ücretler ödemeden istediğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstenmeyen tüylerden kurtulma:

İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için evde uygulayabileceğiniz hiç abartısız söylüyoruz düzinelerce yol var. Traş, Ağda, Epilasyon, Tüy Sarartma, Cımbızla Alma, Tüy Dökme Kremleri, bunların hepsi size ait ev ortamınızda uygulanıp fazlasıyla para tasarrufu sağlayabilir. Evde ağda setleri oldukça elverişlidir çünkü ağda için mükemmel bir araç olan tek kullanımlık ağda bantları alabilirsiniz.

Epilasyon aletleri de harika bir başka seçenektir çünkü ilk aldığınız an haricinde yıllarca hiçbir masrafta bulunmazsınız. İstediğiniz zaman istediğiniz yerde kullanabilirsiniz çünkü kıllarınızı alırken epilasyon aletleri traştan farklı olarak hiçbir dağınıklığa ve temizlik yapma ihtiyacına yol açmazlar.

Bunların çoğunun koltukaltı ve bikini bölgesi gibi hassas bölgelere özel traş etme özelliği de vardır. Çoğu kablosuz şarj edilebilen bir pille çalışma seçeneği de sunar.

Kaşların cımbızla alınıp şekillendirilmesi de basit bir sorundur, özellikle de kaşlarınız doğuştan şekilliyse. İhtiyacınız olan tek şey daha uzun ve dağınık olanları almaktır.

Yüz bölgesi tüyleri için yapmanız gereken ise az miktarda tüy sarartıcı krem ile renklerini açmaktır. Acı yok, yolma zahmeti yok.

Daha az harcayın ve zamanınızı kendinize bakmaya ayırın. İyi eğlenceler!

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba,dr.hanım ben 26 yaşındayım benim çok gür ve uzun sağlıklı saçlarım vardı,kesim yaptırdım kesimden sonra aşırı dökülmeye başladı ve gür olan sa... devamı