Cilt kuruluğu daha çok yaşlılarda görülmekle birlikte bütün yaş gruplarında ortaya çıkabilen bir cilt sorunudur.

Cilt kuruluğu sadece yüzde değil, eller ve bacaklar gibi vücudun çeşitli bölgelerinde de oluşur.

Cilt kuruluğu, soğuk iklim koşullarının hakim olduğu bölgelerde yaşayan bireylerde yaygın görülür. Çünkü soğuk hava cildi daha çabuk kurutur.

Cildinizde kuruluk, yakın tarihte gittiğiniz bir yaz tatilinden sonra ortaya çıktıysa, sorunun kaynağı UV ışınlara maruz kalmış olmanızdır.

Güneşe çıkarken mutlaka güneşten koruyucu krem ya da yağ kullanın. Gün boyunca uzun süre güneşlendiyseniz, duştan sonra cildinizi güneş sonrası losyonla nemlendirerek rahatlatın.

Kuru cilt sorunu yaşayan insanların çoğunda bu sorunun çözüme kavuşturulması daha uzun zaman alır ve çoğunlukla düzenli olarak krem kullanmakla sorun yatıştırılır. Bu durumda belirtileri hafifletmek için en iyi cilt bakım ürünlerini bulmak ve bu ürünleri cilt bakım rutinine dahil edip her gün düzenli bir şekilde, aksatmadan kullanmak gerekir.

Belirli losyonlar kuruluk görülen belirli bölgelerde etkili olur. Ellerde oluşan kuruluğa iyi gelen bir ürün yüzünüzde işe yaramayabilir.

Cilt kuruluğu sorunu yaşayanlar için eczanelerde çeşitli ürünler bulunur. Eğer hangi ürünü kullanacağınız konusunda tereddütleriniz varsa eczacıdan ya da bir arkadaşınızdan fikir alın. Bunun yanı sıra birçok krem ve losyonun ambalajında aydınlatıcı bilgiler bulunur.

Seçtiğiniz ürünün etkilerini zaman içinde göreceksiniz, bir gecede mucize olmasını beklemeyin. Alternatif bir tedavi yöntemi bulmak istiyorsanız, internette kapsamlı araştırma yapın. Cilt kuruluğu asırlardır süregelen bir cilt sorunudur ve çözümü bir yerlerde mutlaka vardır.

İLGİLİ MAKALE

Temel Cilt Bakımı

Dr. İbrahim SÜVE

hocam ben 29 mayıstan personelinizim, size randevu almak istiyorum fakat hangi kurumdasınız bilmiyorum lütfen dönebilirmisiniz arz ederim.... devamı