Tatiller başlamak üzere. Bu yüzden kutlamalar sonrasında güzel görünmek için bazı çözümler düşünmelisiniz.

Yılbaşı günlerinde yapılan kutlamalar cilt için daima yorucu olur. Böyle günlerde daha fazla alkol tüketilir. Bu da güzelliğiniz için elbette iyi değildir. Bu nedenle, partilerden sonra toparlanmanıza yardımcı olacak bazı yöntemler vardır.

Alkolün, cilt düşmanı olduğu söylenir. Bu yüzden sadece hafif içkiler içmeye çalışın.

Güzelliğinizi muhafaza etmek istiyorsanız, beyaz şarap ve hafif bira doğru içeceklerdir. İçkileri karıştırmaktan kaçının ve çok fazla kahve içmeyin.

Ne kadar çok alkol tüketirseniz, vücudunuz o kadar su kaybedecektir. Bu yüzden su kaybını önlemek için daha fazla su için.

Yemekler de çok dikkatli bir şekilde tüketilmelidir. Akıllıca yemek yiyin. Çok yağlı ve tuzlu yiyeceklerden kaçının.

Eve gittiğinizde yapmanız gereken ilk şey makyajınızı çıkarmaktır. Makyajla uyumak cildiniz için son derece zararlıdır. Çünkü makyaj, gözeneklerinizi tıkayıp cilt tahrişine neden olur.

Göz çevresi için makyaj temizleyici süt, yüzünüzün geri kalanı için farklı bir makyaj temizleyicisi kullanın.

Makyajınızı temizledikten sonra, cildinizin rahatlaması ve nemlenmesi için nemlendirici bir krem kullanın. Eğer 40 yaşın üstündeyseniz, kırışıklık karşıtı bir krem kullanın.

İyi bir uyku da, güzellik için önemlidir. İyi bir uyku alın. Sabahleyin yapacağınız ilk şey gözlerinize bakım yapmak olsun.

Eğer gözleriniz şişmişse soğuk su kompresi koyun. Poşet çaylar da bir seçenektir.

Bunları gözünüzde 20 dakika tutun ve göz çevresine bir göz jeli ya da kremiyle masaj yapın.

Eğer gözleriniz sigara dumanından tahriş olduysa, göz damlası kullanın. Yapmanız gereken bir sonraki şey cildinize peeling uygulamaktır. Bu, partiden sonra cildinizin toparlanmasını sağlayacak ve yüzünüze taze bir görünüm verecektir.

Eğer yine makyaj yapmanız gerekiyorsa, sadece hafif fondöten kullanın. Cildiniz soluk bir renkteyse renkli bir nemlendirici kullanın. Yarı saydam yüz pudrası hafiftir ve cildi rahatsız etmez. Yüzünüze bunu sürebilirsiniz.

Eğer dudaklarınız çok kuruysa, yatıştırıcı etkisi olan bir dudak merhemi sürün ve kuru rujlardan kaçının. Eğer gözleriniz hala rahatsızsa rimel kullanmayın. Nötr tonlar sürün, göz kalemi kullanmayın.

Mümkün olduğu zaman, ev yapımı bir maske uygulayın. Bu, cildinizin zinde ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı