Doğal cilt bakımı ürünlerini evde hazırlamak mı istiyorsunuz? Kimyasal içerikli ürünler kullanmaktan mı bıktınız? Piyasada bulunan bazı cilt bakımı ürünlerine karşı alerjiniz mi var? Doğal ürünler yaparak para kazanmayı planlayan bir sağlık delisi misiniz? Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtını veriyorsanız, ilgi alanınıza uygun cevaplar burada.

Herkesin doğal yaşama geçiş yaptığı günümüzde, bu fırsattan siz de yoksun kalmasanız iyi edersiniz. Doğallık şimdinin modası. Sabun,  losyon ve yağlar gibi doğal cilt bakımı ürünleri yapabilirsiniz ve bunun için bir uzman olmanıza gerek yok.

Sağlık dergileri, gazeteler ve internetten fikir edinebilir ya da ödünç fikirler alabilirsiniz.

Bu alanda yoğun kurslar ya da seminerler düzenleyen eğitim kurumları ve şirketler de mevcuttur. Yapma usulünü öğrendiniz mi, artık kendiniz ve aileniz ya da satmak için doğal cilt bakımı ürünleri hazırlayabilirsiniz.

Doğal ürünler içinde kimyasal madde barındırmayan ürünlerdendir. Tamamı doğal bitki özütlerinden ve bal gibi havyasal ürünlerden yapılır. İşte %100 doğal olan bu ürünlerin bazı örnekleri:

Zeytinyağlı temizleyici: 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile aynı ölçüde balı karıştırıp yüzünüze ve boynunuza sürün. İyice durulayıp bir havlu yardımıyla hafif dokunuşlar yaparak kurulayın.

Ballı, ikisi bir arada temizleyici ve losyon: Temizleyiciyi hazırlamak için 1 yemek kaşığı bal ile 2 yemek kaşığı ılık sütü karıştırın. Losyon yapmak istiyorsanız, her iki malzemenin miktarını da uygun bir şekilde artırın. Karışımı nazik hareketlerle yüz, boyun, kollar ve bacaklarınıza uygulayın. 5 dakika bekletip yıkayın.

Nemlendirici badem sütü: 2 yemek kaşığı badem unu ile 300 ml suyu telle çırpın. Karışımı bir tülbentten geçirip daha ipeksi ve pürüzsüz bir hale getirin. Nazik hareketlerle yüzünüze uygulayın ve yumuşak bir bez veya kağıt mendille temizleyin.

Menekşe ve badem losyonu: 4 yemek kaşığı badem unu ile 150 ml suyu 2-3 dakika karıştırın. Metal olmayan bir kap alıp karışımı içine boşaltın. 25 menekşe çiçeği ekleyip 5 dakika kadar ısıtın. Soğumaya bırakıp süzün ve bir şişeye boşaltın. Günlük olarak kullanın.

Bunun gibi doğal cilt bakımı ürünlerini mutfağınızda gerçekleştirmeniz mümkün. Malzemeleri kendi bahçeniz veya dolabınızdan temin edebilirsiniz. Dahası, hazırlanışları kolay ve sadece birkaç dakikanızı alır.

Cilt bakımı ürününüzü hazırladığınızda önce kendinizde deneyip daha sonra satışa sunabilirsiniz. Şu an işsizseniz, bu tip bir meşguliyet aylık fatura ve diğer masraflarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir. Bir işe sahipseniz, yine de doğal cilt bakımı ürünleri hazırlayabilir ve çalıştığınız işyerinde satabilirsiniz.

İnsanlar doğal ürünlere bayılır, özellikle de ciltlerini şımartan cinstense. Bu doğal cilt bakımı ürünlerinin etkinlikleri ve kullanışlılıkları konusunda halihazırda bilgilidirler ancak bunları kendi başlarına hazırlamak için yeterli zamana veya kabiliyete sahip değillerdir. Bu tip insanları hedef kitleniz olarak düşünün ve yakın bir gelecekte kendi adınızı taşıyan markanızı yaratın.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı