Kendinizi cilt bakımı ürünü reklamlarına gark olmuş ve piyasadaki onca seçim karşısında ezilmiş mi hissediyorsunuz? Hangi cilt bakım ürünlerini kullanmanız gerektiğinden ve hangilerinin sizin cildiniz için en iyisi olduklarından emin değil misiniz?

Eğer cildiniz normalse piyasadaki en iyi yüz temizleyiciler Cetaphil Nazik Cilt Temizleyicilerdir. Cetaphil’in fiyatı makul ve normal cilt için en iyi yüz temizleyicidir çünkü basit ve naziktir.

Cetaphil Nazik Cilt Temizleyici en iyi çok fazla makyaj yapmayan hassas ciltler içindir.

Çok makyaj yapıyorsanız Cetaphil Günlük Yüz Temizleyiciyi tercih edin. Bu ürünün de fiyatı makuldür ve günün sonunda makyajı çıkarmada oldukça etkilidir.

Genel olarak her iki Cetaphil temizleyici de normal cilt için iyidirler ve cildinizde temiz ve pürüzsüz his bırakırlar.

Büyük mağazalardan temizleyici almaya gücünüz yetiyorsa Clinique Sıvı Yüz Sabununu düşünebilirsiniz. Bu Clinique ürünü normal cilt için çok iyidir ama yağlı ve kuru ciltlerde de kullanılabilir çünkü ürünün çeşitleri vardır.

Aynı zamanda cildinizdeki ölü deriyi soyan bir temizleyici arıyorsanız Olay Definity Pore Redefining Scrub piyasadaki en iyi seçeneklerden biridir. Bu ürünle cildi soymanın faydalarını elde edeceksiniz ve cildiniz sonrasında tahriş olmayacak.

Deriyi soyan ve tüketici görüşlerinde üst seviyeleri koruyan bir başka temizleyici Aveeno Positively Ageless Daily Exfoliating Cleanser’dır.

Ürün doğal shiitake mantarı ekstresinin yanı sıra soyma amacıyla polietilen boncuklar içerir. Bu ürün günlük kullanım için yeterli yumuşaklıktadır ve yağlı, normal ve kuru ciltte kullanılabilir.

Eğer kuru, hassas cildiniz varsa piyasada sizin için en iyi yüz temizleyiciler Aveeno Ultra-Calming Yüz Temizleyici’dir. Ürün kullanıcıların her zaman sevdiği gibi köpürür ve her türlü yangıyı azaltan botanik bir bileşen içerir.

Clean & Clear da Hassas Cilt için Köpüklü Yüz Temizleyici adıyla hassas cilt için yüz temizleyici yapmaktadır.

Umarız bu, bugün piyasada bulunan tüm ürünlerle ilgili sis bulutunu biraz dağıtır. İyi cilt bakımı için çok fazla harcama yapmanız gerekmediğini anımsayın; eczane ve marketlerdeki ürünler büyük mağazalardaki pahalı ürünler kadar iyi olabilir.

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı