Makyaj! Hepinizin bildiği gibi makyaj güzel, çekici ve tabii ki genç görünmenizi sağlar. Elbette makyajı doğru şekilde uygularsanız. Güzelliğinize güzellik katmak için makyaj önerilerini takip edin.

En önemli soru makyajın nasıl uygulanması gerektiğidir. Bu aslında düşündüğünüzden çok daha basit.

Tüm ihtiyacınız, doğru talimat ve elbette mükemmel bir makyaj seti.

Hadi şimdi sizi güzelleştirmeye başlayalım. Bu makaleyi okumaya devam ederek sadece birkaç saniye içerisinde nasıl makyaj yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Ne zaman makyaj yaparken sorun yaşarsanız bu basit adımları tekrar hatırlayın. Bu alışkanlığı edindiğinizde makyajla kolaylıkla oynayabilirsiniz. Bu dakikadan sonra makyaj sizin için kolay ve parmak uçlarınızda olacaktır.

Makyaj uygulamanın yöntemleri sizin için birçok web sitesinde makyaj sanatçıları tarafından cevaplanmıştır. Biz de kendi uzmanlarımız ve makyaj artistlerimizden sizin için makyaj uygulamanın en uygun ve kolay yöntemlerini öğrendik.

İşte her seferinde en iyi sonuçları elde etmenize yardımcı olacak iyi planlanmış ve etkili bir makyaj rejimi:

İlk olarak makyaj kitinizin içerisinde kapatıcı, sıkıştırılmış veya pudra fondöten, göz farı, göz kalemi, maskara, dudak kalemi ve ruj bulunmalıdır. Şimdi makyaj uygulamasına kapatıcıyla başlayalım.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı

Kapatıcıyı bir miktar parmağınıza alın ve eğer cildinizde koyu renkli alanlar, akneler veya pürüzler varsa bu bölgelere sürün. Bu uygulama için bir sünger de kullanabilirsiniz. Sünger yardımıyla kapatıcıyı akneler üzerinde eşit şekilde yayın.

Maske görüntüsünden kaçının! Fondöten rengi cilt tonunuza uymalıdır. Aksi takdirde bu maske takıyormuşsunuz gibi garip bir görüntü oluşturacaktır. Fondöten rengi cilt tonunuza mükemmel şekilde uymalıdır. Böylece daha doğal görünürsünüz.

Şimdi fondöteni yüzünüze boş alan bırakmadan eşit miktarda uygulayın. Fondöteni iyice karıştırdıktan sonra, sıkıştırılmış veya pudra formundaki fondöteninizi daha uzun süre cildinizde kalması için hafif vuruşlarla cildinize sürün.

Gözlerinize hacim kazandırın! Gözlerinizin daha anlamlı ve çekici görünmesini sağlayın! Evet, göz makyajınız için çok fazla şey yapabilirsiniz. Göz farı uygulaması kısaca açıklanabilir. İlk olarak göz renginize ve şekline uygun sevdiğiniz bir göz farını seçin.

Göz farını üç tonda gözlerinize uygulayın. İlk olarak koyu tonu göz kapağınızın alt kısmına, orta tonu göz kapağınızın orta kısmına ve açık tonu da kaş çizginizin hemen altına uygulayın. Renklerin etkisini istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Şimdi maskarayı düzgün bir şekilde topaklanma olmadan kirpiklerinize uygulayın. Gözlerinizi güzelleştirmek ve ön plana çıkarmak için kalem veya sıvı halde bir göz kalemi kullanın.

Yanaklarınıza allık uygulayın! Allıkla doğal allık görünüşünü elde etmek için hafif tonlarda bir allığı yanaklarınıza uygulayın. Mükemmel görünüş ve harika fantastik bir etki için dudaklarınızı renklendirin. İstediğiniz bir ruju dudağınıza uygulamadan önce ilk olarak dudak kalemiyle dudaklarınızın şeklini belirleyin. Şimdi öldürücü cazibe için hazırsınız.