Sağlıkla Parlayan Saçlar için 10 Temel BesinYediklerinizin aslında sağlığınızı ve saçlarınızın nasıl göründüğünü etkileyebileceğini biliyor muydunuz?

Gerçek şu ki vücudumuza aldığımız her şey cildimizi, tırnaklarımızı ve saçlarımızı etkiler ve bazı yiyeceklerin saçların daha güzel, sağlıklı ve parlak görünmesini sağladığını keşfedilmiştir.

Öncelikli olarak beden, saç ve akıl sağlığını düşünmek, sizi parlak ve sağlıklı saçları garanti eden aşağıdaki maddelerin yer aldığı sağlıklı bir beslenmeyi takip etmeye teşvik edecektir.

  1. Somon balığı
  2. Koyu yeşil sebzeler
  3. Bakliyat çeşitleri
  4. Kuruyemişler
  5. Kümes hayvanları
  6. Yumurta
  7. Tam tahıllı besinler
  8. İstiridye
  9. Az yağlı süt ve süt ürünleri
  10. Havuç

Uzmanlara ve diyetisyenlere göre sağlıklı saçlar için yapılacak ilk şey sağlıklı kalmak, ayrıca vücudunuzun çeşitli besinleri tüketmesini sağlamak.

Meyve- sebze, dayanıklı proteinler, süt ve süt ürünleri, yağlı balık ve tam tahıllı besinler gibi zengin çeşitlilik içeren bir beslenme kesinlikle saçlarınızın güzel görünmesine katkı sağlayacaktır.

Ne yaparsanız yapın, kısa süreli bir diyet uygulaması hevesine kapılıp vücut ve saçlarınızın sağlıklı ve parlak bir görünüm yaratmak için ihtiyacı olan vitaminlere aç bırakacak detoks ile  sindirim sisteminizi temizlemeyi denemeyin.

Prof. Dr. Barbaros ILIKKAN

merhaba doktar bey bebeğim 5 aylık ek bir besin olarak hiç bir besin yemiyor ne yapmam gereklidir acaba.?... devamı