Soğuk günlere rağmen güzel kalmak mücadeleden daha fazlasını gerektirir. Vücut, soğuk günlere karşı koyabilmek için daha fazla kaynak tüketir ve bu şartlar altında güzel kalabilmek ekstra çaba ve dikkat gerektirir.

Düşük sıcaklıkların sonuçları öncelikle saçlarda hissedilir çünkü saçlar soğukla direkt temas halinde olduklarından kuruma eğilimi gösterirler. Bu durumda uygulanması gereken doğru yol saçlarda bulunan doğal yararlı yağları muhafaza edebilmek için saçları iki ila üç defa yıkamaktır. Şampuandan önce saç kremi uygulamak çok iyi bir stratejidir. Eğer mümkünse saç kremi sürüldükten ve birkaç dakika beklendikten sonra sıcak havlu ile gerçekleştirilecek uygulama olumlu etkiyi arttıracaktır. Yılın bu zamanlarında saçlarınızı daha nazik hareketlerle taradığınıza emin olun çünkü soğuk saçlarınızı çok daha duyarlı hale getirir.

İkinci sırada soğuğun yarattığı reaksiyonlardan etkilenen deri hücrelerinden dolayı cildiniz gelmektedir. Yaş ilerledikçe cildiniz daha kuru olma eğilimindedir ve soğuk buna destek olabilmek için elinden geleni yapar. Banyodan sonra kremimsi arındırıcılar, cilt losyonları kullanmanızın gerekliliği bu sebepten kaynaklanmaktadır. Ayrıca aynı sebeple cildinizin sabahları ve akşamları besleyici nemlendiricilerle gereken desteği aldığına emin olmanız gerekir.

Uzm. Dr. Melis ŞENLİK

Bu lekem için size bundan 6 sene önce geldim sadık ahmet hastanesine siz bana güzel bir uygun fiyat da verdiniz ama benım imkanım olması o zmn yaptırm... devamı