Yapıyor Olabileceğimiz Başlıca 10 Saç Hatası

Yapıyor Olabileceğimiz Başlıca 10 Saç Hatası

Saçla ilgili yanlış giden bir çok şey olabilir ve belki bu yapıyor olabileceğiniz bazı yaygın saç hatalarına bağlıdır.

1. Aşırı yıkama sık sık bir problemdir, özellikle doğru ürünleri kullanmıyorsanız. Eğer saçınızı her gün yıkamanız gerekiyorsa iyi bir nemlendirici şampuan kullanın.

2. Şekillendirme, şampuanlama ve çevresel toksinler saçınıza büyük zarar verebilirler, bu yüzden doğru kondisyonlama bir gerekliliktir.Üzerinde bırakılan veya durulanıp çıkarılan bir kondisyonlayıcıyı düzenli olarak kullanın ve saçınız kimyasal işlem görüyorsa, ısı kullanılarak sık sık şekillendiriliyorsa veya doğal olarak kuruysa en az haftada bir kez derin kondisyonlama yapın.

3. Saçınızın çeşidine uygun doğru ürünleri kullanın. Bunların neler olduklarından emin değilseniz tavsiye için saç stilistinize danışın.

4. Saçınızdaki sıkı herhangi bir şey- şapka veya maşa, firkete, bant veya toka- saçınızın kırılmasına ve sonuçta saç dökülmesine sebep olabilir.

5. Saç ütüsü, kurutucusu ve benzerlerini çok kullanıyorsanız bir çeşit ısıdan koruyucu kullanmanız gerekir. Serum, krem veya sprey formda saçınızı ısıya karşı koruyacak çok sayıda ürün vardır.

6. Saç boyası düşünüyorsanız ne kadar bağlılık göstermeye istekli olduğunuza karar verin, çünkü bu sürdürme ve bakımı gerektirir.

7. Uzman size saçınızın beğendiğiniz x ünlüsü ile aynı sonucu vermeyeceğini söylediğinde ona inanın ve size özellikle uyan bir saç stili deneyin.

8. Saçınız bir çok kimyasal süreçten geçtiyse ona biraz yakın ilgi göstermek istediğinizi unutmayın- mantranız Kondisyon, Kondisyon, Kondisyon olmalı!

9. Saç renginiz ten renginize uymalı; eğer değilse sonuçlar felaket olabilir.

10. Evde herhangi bir kimyasal işlem yapmayın! Saç düzleştirme, boyama yanlış uygulandığında kötü sonuçlara neden olabilir.