Kıvırcık Saçlara Şekil Vermenin Kolay YollarıKıvırcık saçların güzel bir görüntüsü vardır ancak böyle saçların bakımı bilinen en kolay şeylerden biri değildir.

Bu tip saçların farklı bir bakıma ihtiyacı vardır ve bilindik en doğru yöntem genellikle “briyantin”dir. Bu büyük kozmetik ürünleri mağazalarının herhangi birinde bulabileceğiniz bir üründür.

Uzmanlar düz saçlar için bir saç kremi kullanılması yönünde tanıtım yapıyor.

Bununla saçlarınız daha az kıvırcık olacak. Bir başka yerinde karar, genellikle güzellik salonlarında yapılan profesyonel bakımdır.

Burada yapılacak bakımla saçları düzleştirecek özel bir saç maskesi uygulanacaktır.

Bunu evde yapma tercihinde bulunduğunuz takdirde, işte size etkili bir kıvırcık saç maskesi. İhtiyacınız olan tek şey bir yumurta, bir miktar mayonez ve bir miktar zeytinyağını karıştırmak.

Bunları iyice karıştırıp saçınıza sürün. 30 dakika bekletip bir saç kremi ile yıkayın. Sonuç muhteşem olacak.

Saçlarınız pürüzsüz ve sonucunda da parlak bir görünüme bürünecek. Uzmanlar kıvırcık saçların fön makinesi ile kurutulmaması gerektiği konusunda uyarıyor.

Saçlarınızı havlu ile kurulayıp özel bir saç kremi kullanarak tarayın. Bu işlem eminiz ki saçlarınıza pürüzsüzlük kazandıracaktır.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı