Yeni Bir Saç Modeli İçin Bazı Öneriler

Yeni Bir Saç Modeli İçin Bazı Öneriler

Yeni bir saç modeli, bütün görünüşünüzü değiştirebilir; daha genç, güzel ve göz alıcı görünmenizi sağlayabilir ya da ortaya çok kötü bir sonuç çıkabilir. Saçınızla ilgili büyük bir değişiklik yapacağınız zaman aşağıdaki önerileri dikkate alarak felaketlerden kaçınabilirsiniz:

  • Zaman ayırın: Kuaförünüz ile olan randevunuzu öğle tatilinize sıkıştırmaya çalışmayın. Kuaförünüzle görüş alışverişinde bulunmak için uygun bir zaman dilimi ayarlayın ve onun da ortaya düzgün bir iş çıkarması için size zaman ayırmasını sağlayın.
  • İnternetten faydalanın: İlk olarak, evinize yakın olan kuaförleri internette arayın. Ayrıca yeni bir saç modeli denemek isteyenlere yardımcı olan web sitelerine göz atın. Bir saç modelinin ya da kesiminin sizde nasıl duracağını görmek için, saç modellerinin üstüne kendi fotoğrafınızı koyup bakabilirsiniz.
  • Hangi modelin yüzünüze, cilt renginize ve saç tipinize uygun olacağını kuaförünüze danışın. Ayrıca az ya da çok bakım gerektirmesi açısından hangi modelin size daha uygun olacağını görüşün. Çok bakım isteyen bir saç modeli için yeterli zamanınız ya da böyle bir isteğiniz olup olmadığını düşünün. Eğer aklınızda belli bir model varsa, kuaförünüze tam olarak ne istediğinizi göstermek ve bunun sizde iyi durup durmayacağını sormak için yanınızda bir fotoğraf götürün.
  • Beklentileriniz konusunda gerçekçi olmanız önemlidir. Bu yüzden, ne istediğinizi ve ne beklemeniz gerektiğini açıkça konuşun. Eğer dümdüz saçlarınız varsa, Pretty Woman filmindeki Julia Roberts’ın saçlarına sahip olamazsınız. Eğer saçlarınız kıvırcık ise Jennifer Aniston’ın görünümüne sahip olamazsınız.
  • Saç modelleri ile ilgili terimleri iyi bilin. Örneğin, eğer “pixie” kesimi (bir tür kısa saç modeli) yaptırmak istiyorsanız bunun ne olduğunu tam olarak bilmelisiniz. Ayrıca kademeli kesim ile kat kat kesim arasındaki farkı biliyor musunuz? Birçok kadın bu terimlerin, birbirinin zıttı olmasına rağmen birbirinin yerine kullanılabildiğini düşünmektedir.
  • Ayrıca saygılı olmayı, bol bahşiş vermeyi ve nazik bir insan gibi görünmeyi unutmayın. Kaba, talepkar ve kibirli olmak en iyi hizmeti almanızı sağlamayacaktır. Ayrıca bir dahaki sefere acil bir randevu talep ettiğinizde kuaför size zaman ayırmak için çaba göstermeyecektir.