Evet, bu doğru. Yüz maskesi kullandıktan sonra yepyeni görüntünüze şaşıracaksınız.

Tek ihtiyacınız olan şey, piyasada mevcut olan hazır yüz maskelerini ya da evinizde çok fazla çaba harcamadan daha ucuza yapabileceğiniz yüz maskelerini kullanmaktır.

Bu yüz maskeleri, cildinizi pürüzsüz, elastik ve ışıltılı bir hale getirmenin yanısıra, tamamen daha genç bir görünüme kavuşmanızı sağlayarak yaşınızı gizlemenize yardımcı olur.

Mevsimler değiştikçe yüzünüzün dokusu da değişir. Bu yüzden, yüz maskeleri, mevsimsel ihtiyaçlara ve cilt türünüze bağlı olarak seçilmelidir. Cildinizin her zaman ışıldaması için ayda en az 3-4 kere yüz maskesi uygulamanız gerekir. Bunlar cildinizde en iyi şekilde peeling etkisi sağlar.

Yüz maskeleri, leke ve aknelerden kurtulmanıza yardımcı olabilir. Hatta yüz maskelerinin kullanımıyla yara izleri de hafifler. Bu yüzden, bu maskelerin kullanımı çok önemli ve etkilidir. Bunlar, cildinizi temizler, besler ve şımartır. Bu maskelerin düzenli olarak kullanılması, en iyi sonuçları almak için şarttır.

Yüz maskelerini kullanmak için, bunların nasıl uygulanacağını bilmek gereklidir. Unutmayın, yüz maskeleri asla parmaklarla uygulanmamalı, onun yerine fırça kullanılmalıdır. Bu maskeler, göz altları, gözler ve dudaklar gibi yüzünüzün hassas bölgelerine kesinlikle uygulanmamalıdır. Yüz maskesini hafif dokunuşlarla uygulayın.Eğermaske, ev yapımı ise, içinde topaklar oluşmamasına dikkat edin. Maskeyi ilk önce pürüzsüz bir hale getirin, ardından yüzünüze eşit olarak uygulayın.

Doğru maske çeşidini, yani cilt tonumuza ve cilt tipimize uygun olanı seçmek en önemlisidir. Bunu yaparsanız güzel sonuçlar alırsınız. Bu yüzden, eğer cildiniz kuru ya da normal ise, besleyici bir maskeyi tercih edin. Eğer cildiniz yağlıysa, kil maskesi sizin için en iyisidir. 

Aknesi olan kişiler, taneli (pürüzlü) maskeler kullanmamalıdır. Bu tür maskeleri, siyah noktaları olan kişiler kullanabilir. Piyasada mevcut olan peeling maskelerini deneyin, bunlar çok iyi sonuçlar verir. Ama unutmayın, peeling maskesi çıkarıldıktan sonra yüzü bol suyla durulamak çok önemlidir.

Cildinize uygun maskeyi uygulamadan önce, yüzünüzü hafif bir sabunla yıkayın. Maskenin hassas bölgelerle temasını önlemek için dudaklarınıza ve göz çevrenize bir krem sürün. Yüz maskesini temizledikten sonra, yüzünüze her zaman nemlendirici sürün. Bu maskeleri çatlamış ciltlerde kullanmayın.

Yüz maskelerinin kullanımı ve çeşitleriyle ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgiler bunlardır. Güzel görünmek hoş bir histir. Bugün mutluluğu yaşayın! Cildinizi yenilemeye şimdi başlayın!

Prof. Dr. Kaan AYDOS

hocam ben kemal yiğit dna hasar testi sonucum yüzde 34,3 cevabınızı bekliyorum... devamı