Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Kadın
İs**** Kı**** –

Merhaba doktor hanım. Bundan yaklaşık 3 hafta önce boyun tutulması ve ardından yaşadığım baş ağrısı nedeniyle doktora başvurdum ve doktor bey gerilim tipi baş ağrısı tanısı koydu. Ama yinede MR çekinmemi istedi. Dün MR sonuçlarımı aldım ve sonuçta dikkat çekilen yerleri size aktarıyorum; - Sağ temporal lobun anteriorunda sola nazaran asimetrik subaraknoid mesafe dilatasyonu mevcuttur. Araknoid kist ile uyumlu olabilir. Klinik değerlendirme ve radyolojik takip önerilir. - Lateral ventriküllerin arasında varyatif asimetri izlenmiştir. - Sağ nazal konka hipertrofiktir. Nazal septum orta hatta sola deviyedir. Doktor bey bir kist olduğunu ancak bu kistin önemli bir şey olmadığı doğuştan olabileceği hatta her 10 kişiden 3ünde olabileceğini söyledi ancak yinede ağrıdan dolayı Laroxyl verdi ve 1 ay sonra tekrar görünmemi istedi. Sizce bu sonuçlar neyi göstermektedir. Çok teşekkürler

Doç. Dr. Nalan KAYRAK
Nalan KAYRAK -

Merhaba, doktorunuz size çok doğru bir yol çizmiş. Araknoid kist zararsızdır ve ağrıyla ilişkisi yoktur. Gelilim tipi baş ağrısının tedavisinde Laroxyl çok iyi sonuç verir. Kullanmanız yerinde olur. Güzel günler dilerim.