Pektin

Meyve pektini muhtemelen kirletici maddelerden kurtulmanın en hafif yoludur. Pektin meyvenin lifli kısmından gelir ve yeşil limon, limon ve başka turunçgillerin özlerinin yanı sıra elmalarda bulunur. Diğer pektin kaynakları muz, üzüm, havuç ve lahanadır. Pektin ağır metaller, kimyasallar ve başka maddelerin kan dolaşımına girmesine yardımcı olur, orada onlara bağlanıp vücuttan dışarı atılmalarını sağlar. Pektin yönünden yüksek meyveleri yemek bile sisteminizin temizlenmesine yardımcı olur. Detoks sürecini hızlandırmak için pektin ürününü bir bardak su, organik üzüm suyu veya taze sebze suyuna pektin ürünü de katabilirsiniz. Manav ve marketlerde satılan pektine dikkat edin, bazı markalarda MSG olabilir. En iyi ürünler için sağlıklı beslenme mağazalarını kontrol edin.

Kişniş

Lezzetli yemek otu kişniş cıva, ağır metal ve başka zehirli maddelerin en etkili ve en hafif toksin arındırıcısıdır. Kişniş suyunu sağlıklı besin mağazalarından satın alabilirsiniz veya tüketilen miktarı kontrol edip istenmeyen yan etkileri kısıtlamak için taze otu beslenmenizde sos ya da baharat olarak katabilirsiniz. Ucuzdur ve insan yapımı kimyasallar olmadan çalışır. Kişniş bakteri ve mantar önleyici özellikler de taşır, enfeksiyon ve iltihabı hızla azaltırken sisteminizi temizler.

 

 

Klorella

Klorella, tatlı suda yetişen tek hücreli alg deniz sebzesidir. En iyi azı klorella rezervleri Japonya’dan gelir; fakat Fukuşima’dan radyasyona maruz kalma olasılığından dolayı Japon klorella alırken dikkatli olun. Klorella, hücrelerden cıva ve başka ağır metalleri çıkarabilmesiyle meşhur, sindirimi kolay bir süper gıdadır. Çok fazla klorella, özellikle cıvayla birleşip onu atmak için en iyi şekilde çalıştığı sindirim yolunda yan etkilere yol açabilir. Hafif bir detoks için en düşük miktarla başlayıp yavaş yavaş artırın.

 

Buğday çimeni

Buğday veya arpa çimeninin taze suyunu sıkmak sistemden toksinleri kaldırmanın mükemmel bir yoludur. Buğday çimeni besinsel içerik açısından yüksektir ve vitamin, mineral ve bütün dokuz amino asidi saplar. Buğday çimeni kuvvetli bir detoks olabilir, o yüzden onu hafif tutmak için küçük bir miktar suyla yavaş yavaş başlayıp belirtilerden kaçınmak için zamanla artırın.

 

Uyarı

Hafif detoks ürünlerini kullanmak tedavilerinizi bütün belirtiler ortadan kalkana kadar bir süre tekrarlamanızı gerektirir. Yan etkiler arasında bulantı, kusma, kas ağrıları ve acıları, baş dönmesi ve yorgunluk bulunur. Ek olarak, detoks yapmak durumunuzun geçici olarak alevlenmesine neden olabilir. Toksinler sisteminizi terk ediyorlardır ve kısa sürede geçmelidir. Etkileri şiddetliyse detoks olarak kullandığınız şeyin miktarını azaltın. Belirtiler devam ederse bırakın ve sağlık uzmanınıza danışın.

 

İLGİLİ MAKALE

Süper Dişi Sendromu

Prof. Dr. Barbaros ILIKKAN

merhaba doktar bey bebeğim 5 aylık ek bir besin olarak hiç bir besin yemiyor ne yapmam gereklidir acaba.?... devamı