Nedir?

Koprofili dışkıya odaklanılarak cinsel heyecan hissedilmesi durumdan ibaret olan bir parafilidir, genellikle BDSM ya da infantilizmle bağlantılıdır.

Alternatif terimler, bilimsel ve literatürsel bir terim olan skatolojiyle aynı kökü taşıyan, dışkı fetişizmi ve dışkı oyunudur. Dışkı fetişizmi bazı Japon pornografilerinde belirgin şekilde yer alır.

Bazı koprofilikler koprofajiye, yani dışkı yemeye ilgi duyar. Bu, hepatit gibi enfeksiyon riskleri nedeniyle potansiyel olarak çok tehlikeli bir davranıştır. Birinin kendi dışkısını yemesinin bile potansiyel olarak zararlı sonuçları olabilir, çünkü bağırsak bakterileri sindirim için güvenli değildir.

Koprofilik aktiviteler bazen sert sporlar hüsnü tabiriyle anılır, muhtemelen ürolagni ve ürofili için kullanılan su sporları hüsnü tabirinden esinlenilmiştir.

Kahverengi duş eylemi, cinsel zevk için bir kişinin üzerine dışkılama eylemi anlamına gelir.

Koprofili Hakkında Gerçekler ve İpuçları

  • Fekofili olarak da bilinen koprofili, "dışkıyla ilgili konuları hastalıklı şekilde çekici bulma ve bunlara (cinsel unsurlar içeren) ilgi duyma" anlamına gelen psikiyatrik bir terimdir.
  • Koprofili, klinik olarak önemli derecede sıkıntı veya bozulmaya yol açan parafilik fantezi, davranış ya da nesnelerle karakterizedir. Bu durum, zorunluluk gibi hissedilebilir, cinsel işlev bozukluğuna yol açabilir, razı olmayan bireylerin katılımının gerekli görülmesine neden olabilir ve yasal sorunlara yol açabilir.
  • Koprofilinin nedeni dışkı yapan birinin görüntüsü ve sesini de içerebilir.
  • Dışkı yemekten cinsel heyecan duymak çok zararlı bir aktivite olabilir, hepatit koprofilinin bir belirtisi olabilir.
  • Koprofiliyi tedavi etmek için, muhtemelen ürolagni ve ürofili için kullanılan su sporları hüsnü tabirinden esinlenilerek türetilen sert spor aktivitelerinden kaçınmalısınız.
  • Koprofili, sürekli dışkı yapma ve dışkıyla ilgili şakalar yapmak, dışkı ya da kirli çamaşırlar saklamak, dışkıyla ilgili fanteziler kurmak, dışkılama sırasında cinsel haz duymak ve bazı şizofrenik hastalarda duvarları ya da başka nesneleri dışkıya bulamak gibi tepkilerle ifade edilebilir.

Doç. Dr. Muammer KENDİRCİ

Ameliyatsız cinsel organ penis büyütmek mümkün mü efendim.ameliyatla penis büyütmek ne kadara maliyet oluyor ... devamı