Kırmızı

Kırmızı çekici ve duygulandırıcı bir renktir. Restoranlar için en iyisidir. Kaygılı özneler için daha rahatsız edici ve sakin özneler için daha heyecan vericidir. Hipofiz ve adrenalin bezlerini tetikler ve adrenalin ürettirir. Kan basıncını ve nefes alıp vermeyi artırabilir, iştahı ve koku duyusunu canlandırabilir.

Sarı

Sarı bir kişinin beyinde ilk ayırt ettiği renktir. Stres, dikkat ve kaygıyla ilişkilendirilir ama genel bir iyimserlik, umut ve denge hissi uyandırır. Sınıflarda kullanım için harikadır.

Turuncu

Turuncu kırmızı ve sarının ortasında özelliklere sahiptir. Öğrenmeyi canlandırmak için en iyi renklerden biridir.

Mavi

Mavi en sakinleştirici renktir. Gergin özneleri sakinleştirir ve refah hissini artırır. Mavi gördüğünüzde beyniniz vücudu rahatlatan on bir nörotransmitter salgılar ve sıcaklık, terleme ve iştahta azalmayla sonuçlanabilir. Mavi çoğu öğrenme ortamında fazla sakinleştirici olabilir.

Yeşil

Yeşil de sakinleştirici bir renktir. Tepki olarak, kan histamin düzeyleri artarak yemek alerjilerine azalan duyarlılıkla sonuçlanabilir. Genel olarak daha iyi bir bağışıklık sistemi iyileşmesi için antijenler canlanabilir.

Kahverengi

Kahverengi güvenlik hissi, rahatlama sağlar ve yorgunluğu azaltır.

Gri

Gri en nötral renktir.

Koyu renkler

Koyu renkler stresi azaltır ve sakinlik hissini artırır.

Canlı renkler

Canlı renkler, örneğin kırmızı, turuncu ve sarı enerji ve yaratıcılık yayar. Saldırgan veya kaygılı davranışları da artırabilirler.

Öneri

En iyi öğrenme için sarı, açık turuncu, bej ve kırık beyaz seçin. Bu renkler olumlu hisleri canlandırıyor gibi görünüyor.

Op. Dr. Mert DEMİREL

nasıl bir uygulama gerekli ve ameliyat kesin cözüm mü yan etkileri olur mu... devamı